Nástin filozofie vědy - Empirické základy vědy v analytické tradici

Kód: 7491608

Úplný název:

Nástin filozofie vědy - Empirické základy vědy v analytické tradici (Hadwiger Zámečník Lukáš):

Autor a popis:

Hadwiger Zámečník Lukáš, Host, 412 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
244 Kč (349 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

Má smysl požadovat po filozofii normativní poselství? Je vědecká teorie lepší, když více předpovídá, nebo více vysvětluje? Lze jednoznačně odlišit vědu od pseudovědy? Skončí sociální a humanitní obory jako karikatury uměleckých spolků? Můžeme veškeré vědy naturalizovat? Navrhnout řešení zmíněných problémů, nebo dokonce poskytnout jednoznačné odpovědi se pokouší kniha Nástin filozofie vědy.

Publikace pojednává o jednotlivých fázích vývoje filozofie vědy v tradici analytické filozofie v průběhu 20. a 21. století. Autor sleduje proměny koncepcí klíčových témat, jako jsou struktura vědeckých teorií, vědecké vysvětlení, testování vědeckých teorií nebo vývoj vědy, a to převážně ve vztahu k přírodním vědám. Jeho hlavním cílem bylo vytvořit nový, ucelený a aktuální text, který shrnuje a rozvádí historii i nejnovější stav současné filozofie vědy.

Kniha je určena především čtenářům se znalostmi základních témat z dějin filozofie a přírodních věd, je ovšem strukturována tak, aby mohla být srozumitelná i laickému čtenáři, neboť je doplněna řadou názorných příkladů a propojena literárně laděnými úvody jednotlivých kapitol.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nástin filozofie vědy - Empirické základy vědy v analytické tradici do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nástin filozofie vědy - Empirické základy vědy v analytické tradici.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nástin filozofie vědy - Empirické základy vědy v analytické tradici (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nástin filozofie vědy - Empirické základy vědy v analytické tradici bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Nástin filozofie vědy - Empirické základy vědy v analytické tradici doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Česká současná literatura

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Česká literatura / Česká současná literatura / Nástin filozofie vědy - Empirické základy vědy v analytické tradici