Naučte se fotografovat srdcem

Kód: 7413141

Úplný název:

Naučte se fotografovat srdcem (kol.):

Autor a popis:

Doseděl Ondřej, Zoner Press, 176 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad Ládví
 
 
 
 
 
247 Kč (349 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2016 dopoledne. 
 

Jak lépe fotit portréty, zátiší, přírodu, děti nebo třeba akční snímky? Podle autorek knihy Naučte se fotografovat srdcem nejsou nejdůležitějším předpokladem kvalitních fotografií vynikající teoretická průprava a technická zdatnost fotografa, ale spíše jeho schopnost citlivě a všímavě vnímat život kolem sebe, v každodenních situacích zachycovat fotoaparátem city, nálady a pohnutí, které běžně unikají naší pozornosti a jen zřídkakdy je spatříme v našem hledáčku.

Americké autorky této knihy, členky volného sdružení fotografujících a blogujících žen s názvem Shutter Sisters, postupně představují hlavní témata své tvorby. Patří mezi ně fotografie přírody, krajiny, dětí, lidské pospolitosti, zvířat i zdánlivě všedních zákoutí našich domácností. Ke každému z témat přistupují vždy z několika stran. Nejprve ujasňují svá východiska a představují svůj osobitý přístup, zamýšlejí se nad výrazovými možnostmi fotografické perspektivy, zkoumají účinky správné kompozice, zdůrazňují klíčovou roli světla, upozorňují na roli detailů a zasvěcují nás do možností digitálních úprav pořízených fotografií.

Pro některé z vás představuje fotografická teorie a technika bariéru, která vám brání seznámit se s fotografováním blíže. Pro jiné tato bariéra možná dávno neexistuje, přesto však cítí, že jejich fotografie potřebují dostat lepší výraz. Každý profesionální fotograf vám potvrdí, že pokud fotografii nevdechnete život, nebude nic vyzařovat a nikoho nezaujme.

Ať už patříte ke zdatným amatérům nebo se řadíte k oněm nesmělým, kteří si netroufají s fotografováním začít, kniha Naučte se fotografovat srdcem vás povede správným směrem, protože vychází z jednoduché pravdy: k fotografování potřebujete hlavně otevřenou mysl a vnímavé srdce – to ostatní přijde samo.

Nahlédnout do Naučte se fotografovat srdcem Nahlédnout do Naučte se fotografovat srdcem

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Naučte se fotografovat srdcem do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Naučte se fotografovat srdcem.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Naučte se fotografovat srdcem (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Naučte se fotografovat srdcem bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Naučte se fotografovat srdcem doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Škola fotografování