Neházej mimčo do žita

Kód: 8758027

Úplný název:

Neházej mimčo do žita (Horázná Kateřina): Jak se vzpamatovat, když si to miminko rozmyslí a nenarodí se

Autor a popis:

Horázná Kateřina, Malvern, 195 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
163 Kč (220 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 2.11.2016 dopoledne. 
 

Kniha s humorem i hlubokým vhledem nabízí řešení těžké životní situace, kterou prožívá polovina mladých žen. Zhruba tomuto počtu žen se totiž stane, že v průběhu těhotenství nechtěně přijdou o miminko. Přestože je to jev tak častý, neexistují k němu laikům dostupné knihy, ani veřejná diskuze.

Hlavní hrdinkou knihy je dnešní typická vysokoškolačka. Studuje, absolvuje zahraniční stáže, dosahuje dobré pracovní pozice a pořizuje si s přítelem bydlení. Když se konečně chce stát maminkou, je jí přes třicet. S překvapením zjišťuje, že počínání nového života nemusí být procházka růžovým sadem, ale kovbojka bez záruky happyendu. Když lékaři začnou mlžit o tom, proč se početí nedaří, a bezradně krčí rameny, nepoddá se. Absolvuje řadu osobitých setkání s alternativními lékaři a léčiteli a na vlastním těle i duši vyzkouší řadu nestandardních postupů. Marně. Po dvou letech nezdarů propadá beznaději a háže flintu do žita. V tu chvíli zcela přirozeně otěhotní.

Těhotenství na ni dopadá jako dar z nebes a ona ho prožívá s nezřízeně živočišným nadšením. Po čase si to však miminko rozmyslí a za dramatických okolností předčasně odchází. Radost a nadšení nahrazuje šok a citové vakuum.

Není kam se obrátit o pomoc. Lékaři věc banalizují jako ztrátu shluku buněk, manžel nechápe, proč se mu žena sesypala a okolí vše uzavírá větou: furt lepší, než kdyby sis zlomila nohu.

Ve chvílích největší samoty nachází hrdinka prostřednictvím internetové diskuze další ženy, které prožily to samé. Společně si radí, pumpují do sebe sílu a naději. Vyprávějí si svoje vlastní, často velmi podivuhodné příběhy. Dozvídáme se nevuěřitelné věci o tom, co všechno je na poli počínání nového života a jeho ztráty možné.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Neházej mimčo do žita do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Neházej mimčo do žita.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Neházej mimčo do žita (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Neházej mimčo do žita bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 1).
 
 
 

S Neházej mimčo do žita doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Neházej mimčo do žita