Nejisté vyhlídky

Kód: 7419145

Úplný název:

Nejisté vyhlídky (Cidlinská Kateřina, Červinková Alice, Linková Marcela, Tenglerová Hana, Vohlídalová Marta): Promeny vedecké profese z genderové perspektivy

Autor a popis:

Cidlinská Kateřina, SLON, 194 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
231 Kč (325 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 2.11.2016 dopoledne. 
 

Kniha zkoumá genderové aspekty profesních plánů vědců a vědkyň, akademické mobility, kombinace vědecké profese a rodičovství, obrazu vědy v médiích a politiky genderové rovnosti ve vědě. Využívá k tomu koncept epistemických životních prostorů Ulrike Felt.

Úvodní kapitola odkrývá kontext současného měnícího se světa vědy a jeho genderové aspekty, představuje základní stereotypní představy o vědě a vědkyních, analyzuje početní zastoupení žen v české vědě či přístup k genderovým otázkám v rámci české vědní politiky. Druhá kapitola obrací pozornost ke kariérním plánům začínajících vědkyň a vědců v doktorské a postdoktorské fázi. Třetí kapitola se zabývá tématem akademické mobility, čtvrtá se věnuje možnostem kombinace vědecké práce a mateřství v ČR, pátá je sondou do prezentace vědkyň a vědců v českém tisku. Šestá kapitola ukazuje vývoj evropských politik genderové rovnosti od konce 90. let do současnosti.
Závěrečná kapitola pak shrnuje hlavní zjištění a věnuje se dopadům proměňujícího se charakteru vědecké profese na genderovou rovnost a na profesní vyhlídky žen a mužů ve vědě v České republice.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nejisté vyhlídky do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nejisté vyhlídky.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nejisté vyhlídky (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nejisté vyhlídky bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Nejisté vyhlídky doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura