Nejkrásnější zahrady Evropy

Kód: 2421821

Úplný název:

Nejkrásnější zahrady Evropy (Ferioli Eliana, Brambilla Maria):

Autor a popis:

Ferioli Eliana, Brambilla Maria, Universum, 192 stran, jazyk - čeština, 2007

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
367 Kč (459 Kč)
  / ks  
koupit
 

Zahrada je snad víc než všechna ostatní lidská díla zrcadlem, jež odráží vkus, zvyky, způsob života a kulturu určitého období: zahrada svědčí nejen o lásce člověka k přírodě, ale vyjadřuje i jeho fantazii a smysl pro řád, je soukromým prostorem určeným k tiché kontemplaci a současně jevištěm otevřeným vnějšímu světu.
Imaginární cesta od zahrady k zahradě, kterou tato kniha nabízí, představuje ten nejkouzelnější způsob, jak nahlédnout do více než pěti staletí evropské historie. Zahrady nejrůznějších stylů -- od Levens Hall ze sedmnáctého století, anglického venkovského sídla s keři sestříhanými do působivých geometrických skulptur, po nádheru Versailles, kde sochy a fontány promlouvají o velikosti "krále Slunce", od čistě italské geometrie renesanční zahrady Villy Lante v Bagnai k malebné zahradě Giverny, jejíž lekníny učinil nesmrtelnými mistr impresionismu Claude Monet, od rafinovaných vodních hříček v granadské Alhambře po letní zahrady v Petrohradě a Valdštejnskou zahradu v Praze -- odrážejí dějinná období a osobitým způsobem vyprávějí o minulosti.
V tomto svazku je prostřednictvím reprezentativních fotografií a pečlivě sestavených popisů, zahrnujících i praktické informace, představeno 32 nejkrásnějších evropských zahrad. Jejich výběr byl veden různými kritérii, např. veřejnou přístupností, historickým obdobím vzniku, začleněním do okolní krajiny a zvláštnostmi typickými pro zemi, v níž se nacházejí, jako jsou například použité materiály, rostliny či zahradní architektura. Není opomenuta ani schopnost každé krásné zahrady vyvolávat hluboké emoce, ani lidské příběhy, jež se skrývají za jejím nadčasovým kouzlem.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nejkrásnější zahrady Evropy do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nejkrásnější zahrady Evropy.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nejkrásnější zahrady Evropy (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nejkrásnější zahrady Evropy bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Nejkrásnější zahrady Evropy doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Fotografie

 
Knihkupectví / Umění / Fotografie / Nejkrásnější zahrady Evropy