Nejsi ty trdlo?

Kód: 8719733

Úplný název:

Nejsi ty trdlo? (Korbel Petr): Príbehy oddílu Stan

Autor a popis:

Korbel Petr, Alfa, 320 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
52 Kč (69 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Kniha zahrnuje čtyři příběhy, které se odehrávají od roku 1988 do konce 90. let. Každý příběh střídavě vypráví dvojice dětí, starší a mladší. Ten mladší pak v dalším díle přebíhá roli staršího vypravěče. Tím na sebe příběhy navazují, přičemž hrdinové rostou, dospívají a stárnou, nezůstávají "věčnými dětmi".

První příběh: Nejsi ty trdlo?
O nelítostném soupeření dvou dětských part, o hře na pohádky, první lásce, první flašce i dobových zvratech. Humorný děj se odehrává v letech 1988 až 1990.

Příběh druhý: Zítra bude včera
Díky stroji času prožívají táborníci dobrodružství v různých epochách. Vypravili se lovit mamuta, zažili bitvu s bukanýry, válku Severu proti Jihu, vzpouru otroků ve starém Římě, byli při vynálezu knihtisku i ve vzdálené budoucnosti. Kolem tábora se ale najednou začaly dít divné věci. Příběh se odehrává v létě roku 1992.

Příběh třetí: Krokodýl a breberka
O tom, že jít v jedenácti letech na gymnázium může být problém, zvlášť když máte beztak problémy. A zároveň o tom, že zůstat v obyčejné základní škole, ze které všichni jen trochu nadaní odešli, může být také těžké - zvlášť když máte talent. Odehrává se v polovině 90. let.

Příběh čtvrtý: Prázdniny na paprice
Tábor je v Beskydech. Děti si měly hrát na boj tří království. Jenže sotva táborníci dorazili, začalo pršet. To už nebyla hra, ale povodeň. A do toho si jeden klučík vzal do hlavy, že z tábora zmizí a půjde do Ostravy hledat své pravé rodiče.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nejsi ty trdlo? do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nejsi ty trdlo?.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nejsi ty trdlo? (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nejsi ty trdlo? bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Nejsi ty trdlo? doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro děti