Někdo přijde a udělá to za mě líp

Kód: 8737005

Úplný název:

Někdo přijde a udělá to za mě líp (McGough Roger):

Autor a popis:

McGough Roger, Perplex, 132 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
147 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2016 dopoledne. 
 

Tato publikace českým čtenářům poprvé představuje jednu z nejzajímavějších postav současné britské literatury. Básník, performer, dramatik, scénárista a autor knih pro děti Roger McGough (* 1937 v Liverpoolu) si za padesát let svého nepřetržitého působení na literární, hudební a divadelní scéně vysloužil jak přízeň čtenářského a posluchačského publika, tak i respekt kritiky.

Jeho jméno je tradičně spojováno s obdobím 60. let a se známým liverpoolským almanachem The Mersey Sound, kromě toho však napsal dalších více než třicet knih a natočil přes deset hudebních alb. Jeho tvorbu od samého začátku provází spolupráce s předními jmény britské popkultury, jako jsou Beatles (je spoluautorem scénáře k filmu Žlutá ponorka), Jimi Hendrix, Pink Floyd, komediální skupina Monty Python nebo filmový režisér Stephen Frears.

Jako scénárista se dlouhodobě angažuje v televizní, filmové a rozhlasové tvorbě jako dramatik dosáhl v posledních letech značného ohlasu se svými moderními adaptacemi Molierových her Tartuffe a Zdravý nemocný.

Jeho přínos britské kultuře dokládá řada ocenění: Řád Britského impéria 3. stupně (CBE), prestižní Cholmondeley Award (uděluje se od roku 1966 a jejími laureáty jsou mj. přední britští básníci Seamus Heaney, Tony Harrison a Philip Larkin), dvě ceny Signal Poetry Award za dětskou literaturu či dvojí nominace na národní titul Poet Laureate.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Někdo přijde a udělá to za mě líp do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Někdo přijde a udělá to za mě líp.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Někdo přijde a udělá to za mě líp (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Někdo přijde a udělá to za mě líp bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Někdo přijde a udělá to za mě líp doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Někdo přijde a udělá to za mě líp