Nemesis - Mistrovský portrét úsilí i bezmoci jedince

Kód: 2042549

Úplný název:

Nemesis - Mistrovský portrét úsilí i bezmoci jedince (Roth Philip): Bezmoc cloveka vucí tlaku okolností

Autor a popis:

Roth Philip, Mladá Fronta, 168 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
199 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Poslední dílo, jímž světoznámý autor uzavírá svou tvorbu V „dusivém parnu rovníkového Newarku“ řádí děsivá epidemie, která ohrožuje místní děti zmrzačením, ochrnutím, doživotním postižením i smrtí. To je překvapivý námět Rothova posledního románu: epidemie dětské obrny zuřící v létě 1944 ve stínu světové války a její následky na pospolitou, na rodinu orientovanou komunitu Newarku a její děti. Hlavním protagonistou je energický a svědomitý třiadvacetiletý správce školního hřiště Bucky Cantor, oštěpař a vzpěrač, muž oddaný svým svěřencům a zklamaný sám sebou, protože jej chabý zrak vyloučil z možnosti bojovat po boku svých vrstevníků ve válce. Kniha se soustředí na dilema, které mladíka čeká, když začne obrna sužovat jeho hřiště a na každodenní příděl tragických událostí, s nimiž se musí vypořádat. Autor klade palčivou otázku: Jaká rozhodnutí dokážou člověku od základů změnit život? Jak bezmocný je jeden každý z nás tváří v tvář tlaku okolností?
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nemesis - Mistrovský portrét úsilí i bezmoci jedince do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nemesis - Mistrovský portrét úsilí i bezmoci jedince.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nemesis - Mistrovský portrét úsilí i bezmoci jedince (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nemesis - Mistrovský portrét úsilí i bezmoci jedince bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Nemesis - Mistrovský portrét úsilí i bezmoci jedince doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Nemesis - Mistrovský portrét úsilí i bezmoci jedince