Nemocní u moci

Kód: 7432124

Úplný název:

Nemocní u moci (Owen David): Choroby vrcholných politiku a jejich vliv na dejiny naší doby

Autor a popis:

Owen David, Paseka, 416 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
369 Kč (499 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Nad některými rozhodnutími politiků zůstává rozum stát. Kniha Davida Owena odhaluje, že mnohé z těchto kroků vyplývají z nemocí, jimiž politik trpí, anebo souvisí s jevem, který sám autor nazývá syndrom hybris, tedy s jakousi zpupností z povolání.
Podle Owena vede přehnaná sebedůvěra u politika k tomu, že nedbá rad, ztrácí kontakt s realitou, a tím i soudnost, a ponechává si výhradní právo k rozhodování. Svoji koncepci syndromu hybris a vlivu nemocí na vládnutí dokládá Owen mnoha konkrétními případy demokratických i autokratických politických leaderů v období let 1901-2007 v konkrétních situacích. Hovoří o britském premiérovi Anthony Edenovi v době Suezské krize 1956, o J. F. Kennedym za Kubánské krize, o vlivu rakoviny na politické působení posledního íránského šáha nebo francouzského prezidenta Françoise Mitterranda či o syndromu hybris u prezidenta Bushe a britského premiéra Tonyho Blaira.
Jako praktický politik přichází i s konkrétním doporučením: otevřenost v informování o závažnějších chorobách politiků by mohla přispět k jejich lepší kontrole a prospěla by všem zúčastněným.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nemocní u moci do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nemocní u moci.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nemocní u moci (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nemocní u moci bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Nemocní u moci doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu