Nenechte si líbit nezaměstnanost!

Kód: 2602443

Úplný název:

Nenechte si líbit nezaměstnanost! (Maruška Zdeněk): Hospodárská krize a nezamestnanost jsou odstranitelné

Autor a popis:

Maruška Zdeněk, Maruška Zdeněk, 92 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
44 Kč (59 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Kniha je cílena na jedno téma - tím je světová hospodářská krize a její zákonitý důsledek-nezaměstnanost. Toto téma představuje největší světový ekonomický problém současnosti.
Kniha není o finanční bankovní krizi, není o dluhové krizi, i když tato témata spolu souvisí. Kniha obsahuje následující okruhy informací:
Předkládá a dokazuje dvě základní příčiny vzniku hospodářské krize a nezaměstnanosti. První příčinou je kritický nedostatek hospodářské soutěže v ekonomických procesech. Druhou příčinou je existence půjčování investičních finančních zdrojů a natištěných peněz za účelem navýšení poptávky. Obě příčiny mají za následek navýšené- předražené ceny produktů oproti příjmům obecně a vznik nepřiměřených zisků - nových investičních finančních zdrojů. Investiční fin. zdroje a natištěné peníze umožňují a zajišťují, že předražené produkty mohou být vykoupeny - prodány a vznikají další nepřiměřené zisky a další dluhy. Autor vysvětluje mechanismus vzniku nezaměstnanosti a předkládá opatření odstraňující nezaměstnanost.
Autor dokazuje:
1. že zadluženost států a zadluženost občanů jako celku je nesplatitelná. I kdyby existoval absolutní souhlas občanů na úsporách, dluhy jsou nesplatitelné. Jedná se o nevratný děj.
2. že oživení poptávky a nastartování hospodářského růstu (bez dalších úvěrů) nepřijde a světová hospodářská krize sama neodezní.
3. že díky masivnímu půjčování (zadlužování) žádné nové hodnoty nevznikly. Veškerá roční produkce měla být vykoupena pouze pomocí ročních příjmů obecně. Naopak vznikly obrovské ztráty.
4. že investiční finanční zdroje (nepřiměřené zisky) cyklicky vznikají z úvěrových investičních fin. zdrojů a naopak.
5. že zdánlivě výhodné půjčování peněz je smrtící ekonomický zločin páchaný na občanech.
Tato kniha není odborným ekonomickým textem pouze pro ekonomy. Naopak je o každodenním kontaktu každého občana s ekonomikou. Je o zákonitostech kapitalismu, ve kterém se každý den pohybujeme. Kniha je napsána pro obyčejné lidi.
Smyslem a cílem knihy je rozpoutat společenskou diskuzi, prohloubit politické a ekonomické povědomí lidí a jejich politické a ekonomické sebevědomí. Smyslem knihy je ukázat, že bez pochopení těchto souvislostí budou lidé napořád ohlupováni a okrádáni.
Přijde kolaps ekonomického systému a kapitalismus a demokracie budou ohroženy. Demokracie a kapitalismus jsou skvělé způsoby uspořádání společnosti, ale skutečná demokracie a zdravý udržitelný kapitalismus.
Kapitalismus a demokracii je potřeba opravit návratem k základním principům a hodnotám, na kterých mají být založeny (hospodářská soutěž, politická soutěž, přivlastnění si zisku a povinnosti nést důsledky ztráty, odpovědnost a odvolatelnost politiků, …)
Knihou chce autor přispět k informovanosti občanů a chce předat svoje dlouhodobé zkušenosti z podnikání. Autor chce, aby se co nejvíce lidí orientovalo v budoucích napjatých událostech, aby věděli s čím nesouhlasit, proti čemu protestovat a co požadovat.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nenechte si líbit nezaměstnanost! do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nenechte si líbit nezaměstnanost!.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nenechte si líbit nezaměstnanost! (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nenechte si líbit nezaměstnanost! bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Nenechte si líbit nezaměstnanost! doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Odborná literatura

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Nenechte si líbit nezaměstnanost!