Nepodávej ruku číšníkovi - 2CD

Kód: 616823

Úplný název:

Nepodávej ruku číšníkovi - 2CD (Němec Jan):

Autor a popis:

Němec Jan, SUPRAPHON, 0 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
244 Kč (319 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Jeden z nejvýznamnějších režisérů tzv. české nové filmové vlny, tvůrce filmů jako jsou Démanty noci, Zpráva o slavnosti a hostech či Mučedníci lásky, sepsal zážitky svého mimořádně podivuhodného života v knize Nepodávej ruku číšníkovi, vydané nakladatelstvím Torst v roce 2011. Osm stěžejních příběhů z několika důležitých etap umělcova života načetl Karel Roden v režii autora, který je též duchovním otcem doprovodné písně, zpívané a hrané v této audioknize Oskarem Petrem. Píseň, jakož i režisérovy zážitky, jsou staré již několik desetiletí, ale lety získávají jakoby ještě víc na ceně.
Úvodní a zároveň titulní povídka je vzpomínkou na šviháka Jiřího Štaidla. Vysvětluje okolnosti jeho smrti, stejně jako povídka, objasňující záhadné úmrtí Jiřího Šlitra.
V dalším příběhu se autor vrací do roku 1968, nejprve na festival v Cannes, kde v době pařížského jara došlo k revolučnímu zvratu, který osudově zasáhl do následujícího tvůrčího života umělce. Povídka z prvního dne srpnové okupace Československa vysvětluje vznik slavného dokumentu. Tehdy Jan Němec natočil Oratorium pro Prahu, pravdivou zprávu o chování ruských vojsk a českých civilistů a dobrodružně film převážel přes hranice. Milovník krásných žen Jan Němec také vzpomíná na soužití se slavnou zpěvačkou, když vypráví o tom, jak střílel do okna této milované ženy. Závěrečný příběh z amerického období patnáctiletého exilu uzavírá symbolicky dramatické životní osudy tohoto originálního umělce.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nepodávej ruku číšníkovi - 2CD do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nepodávej ruku číšníkovi - 2CD.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nepodávej ruku číšníkovi - 2CD (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nepodávej ruku číšníkovi - 2CD bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Nepodávej ruku číšníkovi - 2CD doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Nepodávej ruku číšníkovi - 2CD