Nepotopitelný kapitán - Námořní bitvy v Tichomoří 1941-45 očima kapitána japonského torpéd

Kód: 8778814

Úplný název:

Nepotopitelný kapitán - Námořní bitvy v Tichomoří 1941-45 očima kapitána japonského torpéd (Hara Tameči):

Autor a popis:

Hara Tameči, Omnibooks, 264 stran, jazyk - CZ, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
203 Kč (290 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Tato velice uznávaná válečná autobiografie se stala ve Spojených státech i v Japonsku bestsellerem. Historici si ji cení pro její pohled na hladinovou námořní válku v Tichomoří japonskýma očima. Její autor přežil víc než sto bojových plaveb proti Spojencům a v Japonsku se mu říkalo Nepotopitelný kapitán.
Kapitán Hara popisuje, jak během druhé světové války velel japonskému torpédoborci ve všech velkých bitvách v Tichém oceánu - v zátoce císařovny Augusty, v Korálovém moři, při vylodění na Filipínách, u Guadalcanalu, u ostrova Savo a u Midwaye. V srpnu 1943, při plavbě Blackettskou úžinou, zpozoroval ohnivou kouli exploze blízko torpédoborce „Amagiri“ před svým torpédoborcem „Šigure“ a nařídil posádce své lodě, aby vystřelila na potápějící se torpédový člun PT-109, kterému velel poručík John F. Kennedy. Jako kapitán křižníku „Jamagi“ napínavě popisuje, jak sotva přežil jeho potopení spolu s bitevní lodí „Jamato“ při sebevražedné plavbě k útoku na americkou armádu, vyloďující se na Okinawě. Podrobně líčí výcvik pilotů sebevražedných člunů, které měly narážet do spojeneckých lodí, blížících se k Japonsku, a vyhazovat je do vzduchu.
Kapitán Hara, pro své krajany hrdina, představuje to nejlepší z japonských kapitánů hladinových lodí - zkušený, rozhodný, agresivní. Navíc si zachoval etické zásady hodné svého samurajského dědečka. Neváhal ocenit odvahu a nápaditost Američanů a nebál se ani kritizovat své chyby a slabiny vyšších velitelů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nepotopitelný kapitán - Námořní bitvy v Tichomoří 1941-45 očima kapitána japonského torpéd do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nepotopitelný kapitán - Námořní bitvy v Tichomoří 1941-45 očima kapitána japonského torpéd.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nepotopitelný kapitán - Námořní bitvy v Tichomoří 1941-45 očima kapitána japonského torpéd (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nepotopitelný kapitán - Námořní bitvy v Tichomoří 1941-45 očima kapitána japonského torpéd bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Nepotopitelný kapitán - Námořní bitvy v Tichomoří 1941-45 očima kapitána japonského torpéd doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Military

 
Knihkupectví / Military / Nepotopitelný kapitán - Námořní bitvy v Tichomoří 1941-45 očima kapitána japonského torpéd