Nesmelián aneb Do experimentálního textu vstup nesmělý

Kód: 7438061

Úplný název:

Nesmelián aneb Do experimentálního textu vstup nesmělý (Honys Josef):

Autor a popis:

Honys Josef, Dybbuk, 352 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
653 Kč (883 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Kniha je prvním reprezentativním výborem z rozsáhlé literární a výtvarné pozůstalosti básníka a výtvarníka Josefa Honyse. Jejím základem je autorem sestavená sbírka Nesmelián aneb do experimentálních textů vstup nesmělý, kterou těsně před svou smrtí v roce 1969 odevzdal k vydání, ale jež ve sledu nastalých, a doposud nevysvětlených, událostí nikdy nevyšla. Výbor mapuje Honysův tvůrčí vývoj od třicátých let do roku 1968 a dokumentuje autorovu příslušnost k literárnímu experimentu šedesátých let (Josef Hiršal, Jiří Kolář, Ladislav Novák, Emil Juliš, Vladimír Burda). Ve své tvorbě Josef Honys spojoval výtvarné umění s poezií do nového pojetí vizuality, svým dílem se propojil s evropskou avantgardou, kterou obohatil o velice originální prvky. Vytvářel koláže, asambláže, seriáže, alchymáže, básně-obrazy, zapisoval surrealistické záznamy hypnagogických vizí a zaměřoval se na deformaci a formaci různých typů písma a čar.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nesmelián aneb Do experimentálního textu vstup nesmělý do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nesmelián aneb Do experimentálního textu vstup nesmělý.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nesmelián aneb Do experimentálního textu vstup nesmělý (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nesmelián aneb Do experimentálního textu vstup nesmělý bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Nesmelián aneb Do experimentálního textu vstup nesmělý doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Nesmelián aneb Do experimentálního textu vstup nesmělý