Noc dlouhých nožů - Osudový zvrat v hitlerovské éře

Kód: 7425162

Úplný název:

Noc dlouhých nožů - Osudový zvrat v hitlerovské éře (Cílek Roman): Osudový zvrat v hitlerovské ére

Autor a popis:

Cílek Roman, Epocha, 112 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
111 Kč (159 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Už sám běžně používaný název tohoto dramatického dění, sevřeného v létě 1934 do několika desítek hodin, je paradoxem: převážná část událostí, včetně hromadných poprav, se totiž odehrála ve dne. Adolf Hitler a jeho souputníci se tehdy postarali o dějinný unikát. Jediným děsivým úderem nejenže zlikvidovali opozici ve vlastních řadách, ale podle hesla, že vraždit je dovoleno, se postarali i o umlčení každého, kdo tak či onak překážel. Ublížil kdysi v minulosti? Zabít! Mohl by dělat těžkosti v budoucnu? Zabít! Je příliš ctižádostivý? Zabít! Ví toho nebezpečně mnoho? Zabít! Složitá spleť příčin, záměrů a důsledků, ale jednoduché řešení. Prostě zabíjet. Přesně v duchu vyjádření důstojníka Heydrichovy bezpečnostní služby SS Kurta Ilgese: „Víte, co znamená krvavé opojení? Mám pocit, že se smím brodit v krvi.“ Bezcitná podstata nacistického hnutí se tehdy varovným, leč ve světě nedostatečně vyslyšeným způsobem ukázala v plné nahotě.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Noc dlouhých nožů - Osudový zvrat v hitlerovské éře do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Noc dlouhých nožů - Osudový zvrat v hitlerovské éře.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Noc dlouhých nožů - Osudový zvrat v hitlerovské éře (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Noc dlouhých nožů - Osudový zvrat v hitlerovské éře bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Noc dlouhých nožů - Osudový zvrat v hitlerovské éře doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Noc dlouhých nožů - Osudový zvrat v hitlerovské éře