Nová infinitní matematika: I. Velká iluze matematiky 20. století

Kód: 2462987

Úplný název:

Nová infinitní matematika: I. Velká iluze matematiky 20. století (Vopěnka Petr):

Autor a popis:

Vopěnka Petr, Karolinum, 128 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
126 Kč (160 Kč)
  / ks  
koupit
 

Zakladatel klasické teorie množin, Georg Cantor, věděl již v roce 1899, že obor všech transfinitních ordinálních čísel není aktualizovatelný. To znamená, že tento obor nelze nahradit množinou vůbec všech těchto čísel. Každou množinu ordinálních čísel lze totiž prodloužit o další takováto čísla. Předvedení neaktualizovatelnosti oboru všech přirozených čísel obsažená v této knize není ani zdaleka tak jednoduchou a nadto snadno akceptovatelnou záležitostí, jako je tomu v případě transfinitních ordinálních čísel. Téměř celá infinitní matematika dvacátého století se totiž o množinu vůbec všech přirozených čísel opírá.

Autorova cesta k vytčenému cíli vede Cantorovou teorií množin až k ultraproduktu. Ten mu pak umožnil definovat operátor ultraextenze, který naráz přetváří obor všech množin do nového oboru všech množin, stejně hodnotného, leč od výchozího oboru se lišícího délkou přirozených čísel. Díky tomu lze i množinu všech přirozených čísel prodloužit o mnoho dalších přirozených čísel.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nová infinitní matematika: I. Velká iluze matematiky 20. století do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nová infinitní matematika: I. Velká iluze matematiky 20. století.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nová infinitní matematika: I. Velká iluze matematiky 20. století (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nová infinitní matematika: I. Velká iluze matematiky 20. století bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Nová infinitní matematika: I. Velká iluze matematiky 20. století doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Nová infinitní matematika: I. Velká iluze matematiky 20. století