Nové perspektivy v psychiatrii a psychologii

Kód: 8618183

Úplný název:

Nové perspektivy v psychiatrii a psychologii (Grof Stanislav): Pozorování z moderního výzkumu vedomí

Autor a popis:

Grof Stanislav, Moraviapress, 232 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
255 Kč (345 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

Kniha světoznámého psychiatra českého původu, která vyšla u příležitosti udělení Ceny Nadace VIZE 97 za rok 2007. Prof. MUDr. Stanislav Grof (1931) se narodil a vystudoval medicínu v Praze. Spoluzakládal Výzkumný ústav psychiatrický, kde se věnoval zkoumání účinků psychedelik na lidskou psychiku a terapeutickému užití LSD v případě duševní nemoci. V lednu 1967, na pozvání Výzkumného psychiatrického střediska Univerzity J. Hopkinse v Baltimoru (Maryland USA), pokračoval ve výzkumech v USA. V r. 1969 se zde stává vedoucím (Chief of Psychiatric Research) výzkumů směněných stavů vědomí a profesorem psychiatrie na Univerzitě J. Hopkinse. V roce 1972 publikuje svoji první knihu Oblasti lidského nevědomí. Jako psychoterapeut hledá Stanislav Grof, ve snaze překonat v té době vládnoucí behaviorismus a úzce biologický freudismus, hlubší psychologické souvislosti procesu růstu a zrání lidské osobnosti. Spolu s Abrahamem Maslowem a Anthony Sutichem (zakladateli Společnosti humanistické psychologie) si uvědomuje, že chybí nesmírně důležitý prvek - duchovní rozměr psychiky. V r. 1968 zakládají všichni tři Společnost pro transpersonální psychologii.Stanislav Grof přispěl během následujících let svojí teoretickou prací i praktickými terapeutickými výsledky významnou měrou k rozvoji a konstituování této oblasti a k celkovému náhledu na lidskou psychiku.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nové perspektivy v psychiatrii a psychologii do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nové perspektivy v psychiatrii a psychologii.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nové perspektivy v psychiatrii a psychologii (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nové perspektivy v psychiatrii a psychologii bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Nové perspektivy v psychiatrii a psychologii doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Nové perspektivy v psychiatrii a psychologii