Nové toulky mezi Vltavou a Sázavou - Od Slap a Svatojánských proudů přes Lešany Františka

Kód: 2043284

Úplný název:

Nové toulky mezi Vltavou a Sázavou - Od Slap a Svatojánských proudů přes Lešany Františka (Šmerák Václav): Od Slap a Svatojánských proudu pres Lešany Františka Hrubína na Konopište Ferdinanda d’Este

Autor a popis:

Šmerák Václav, Mladá Fronta, 224 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
199 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Nechejte se zlákat na další zábavné procházky mezi Vltavou a Sázavou -
tentokrát až po Konopiště u Benešova. Při jízdě podél Vltavy si prohlédnete
Slapskou přehradu a zavzpomínáte na jejího stavitele Ing. Libora Zárubu-
-Pfeffermanna. Přehrada zatopila část staré řeky nad Svatojánskými proudy, kde trávil volné chvíle proslulý malíř Zdeněk Burian. Ferdinand d‘Este s rodinou
často zajížděl z konopišťského zámku na jahody do vsí nad Vltavou - například do Teletína s památnou sochou sv. Jana Nepomuckého z roku 1781, který právě slaví 635 let od první písemné zmínky. Z vyhlídky Máj si prohlédnete zatopený kaňon Staré řeky, na jehož dně leží zbytky trempských osad. Navštívíte ves Nedvězí s nově upravenou tvrzí románsko-gotického původu a občerstvíte se ve středověkém pivovaru. V Krňanech se dozvíte víc o historii Středočeské fotbalové župy. U Sázavy vás uvítají Lešany, kde pobýval František Hrubín, natáčel se tu film Romance pro křídlovku a dnes je zde oblíbené Vojenské technické muzeum.
Na svých toulkách mezi Vltavou a Sázavou narazíte na řadu útulných
hospůdek a pobavíte se na nejrůznějších poutích nebo historických oslavách, ale nejvíc vás určitě zaujme sama zasněná zvlněná krajina s mnoha krásnými cestami, kde se potkáte s minulostí i současností.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nové toulky mezi Vltavou a Sázavou - Od Slap a Svatojánských proudů přes Lešany Františka do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nové toulky mezi Vltavou a Sázavou - Od Slap a Svatojánských proudů přes Lešany Františka .
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nové toulky mezi Vltavou a Sázavou - Od Slap a Svatojánských proudů přes Lešany Františka (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nové toulky mezi Vltavou a Sázavou - Od Slap a Svatojánských proudů přes Lešany Františka bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Nové toulky mezi Vltavou a Sázavou - Od Slap a Svatojánských proudů přes Lešany Františka doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Náš svět

 
Knihkupectví / Náš svět / Nové toulky mezi Vltavou a Sázavou - Od Slap a Svatojánských proudů přes Lešany Františka