O důvěře ve vlastní osud

Kód: 8717130

Úplný název:

O důvěře ve vlastní osud (Kastová Verena): Dábel se tremi zlatými vlasy

Autor a popis:

Kastová Verena, Emitos, 80 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad Ládví
 
 
 
 
 
194 Kč (262 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

Je neuvěřitelné, kolik moudrosti generací je uloženo v pohádkách a jak hluboce se nás stále jejich symbolická skutečnost dotýká. Zasvěcený psychologický komentář autorky může v této knize oslovit každého, kdo se četbou vydává také na cestu sebepoznání. Jako mnoho pohádek, i ta o Štístkovi a třech ďáblových vlasech začíná hrdinovým narozením. Otázky osudu a vrozených předpokladů na jedné straně, a svobodné vůle a odpovědnosti jedince na straně druhé se spojují v tématu naplňování vnitřního určení, jak je vyjadřuje úsloví: Staň se, kým jsi.
Kolik štěstí a kolik úsilí, kolik sebedůvěry, odvahy, a také kolik pokory je zapotřebí k tomu, abychom se svému vnitřnímu určení přiblížili? Jak se vztahujeme k úkolům a úskalím, které nám život „bez našeho přičinění“ staví do cesty? Co vše musíme podstoupit, abychom poznávali i skryté stránky sebe sama a dokázali pak svým životem odpovídat na otázky, které nám klade naše okolí? Jak rozvíjíme své předpoklady? A jaké hodnoty umožňují nakonec člověku život smysluplně prožít? O tom všem – a o mnohém dalším - se píše v této knížce.

Verena Kastová (1943), světově známá jungovská psychoanalytička a profesorka psychologie na curyšské univerzitě, působí mimo jiné na Institutu C.G.Junga v Küsnachtu. Od roku 1995 byla prezidentkou Mezinárodní asociace pro analytickou psychologii, je dlouholetou předsedkyní Mezinárodní společnosti pro hlubinnou psychologii, významně a mnohostranně pomohla rozvíjet jungovskou psychoterapii i u nás. Vedle nesčetných odborných pojednání napsala Verena Kastová několik desítek knih pro širší čtenářskou veřejnost, některé z nich se staly bestsellery - i naši čtenáři její práce znají z úspěšných českých překladů. Díky svým vytříbeným pedagogickým schopnostem a smyslu pro symbolický život přibližuje autorka širokému okruhu zájemců poutavě a srozumitelně bohatství i problémy lidské duše na stále živých příkladech.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit O důvěře ve vlastní osud do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s O důvěře ve vlastní osud.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení O důvěře ve vlastní osud (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na O důvěře ve vlastní osud bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S O důvěře ve vlastní osud doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Psychologie osobnosti