O smrti a znovuzrození - Pohled buddhismu na poslední okamžiky života

Kód: 9038218

Úplný název:

O smrti a znovuzrození - Pohled buddhismu na poslední okamžiky života (Nydahl Lama Ole): Pohled buddhismu na poslední okamžiky života

Autor a popis:

Nydahl Lama Ole, Bílý deštník, 272 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
175 Kč (250 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Kniha „O smrti a znovuzrození“ přináší pohled tibetského buddhismu Diamantové cesty na proces umírání a vysvětluje, co se děje po smrti, kdy mysl zpracovává všechny prožité dojmy, na základě kterých se opět rodí do lidské nebo jiné formy existence. Smrt je stále v kolektivním vědomí společnosti tajemnou černou dírou, a proto je jakákoli znalost, zkušenost nebo pochopení v této oblasti nesmírně důležité. Kniha z toho důvodu není určena pouze buddhistům, ale je psána tak, aby byla užitečná každému, kdo chce získat povědomí o tom, jak při umírání pomoci přátelům či rodině. Zároveň kniha nabídne čtenářům i hlubší a praktické informace o metodách, díky kterým se lze naučit pracovat se svou myslí během umírání a smrti.
Kniha je rozdělena do devíti kapitol, z nichž první připojuje k tématu smrti a umírání kontext dnešní vědy. Druhá kapitola pojednává obecněji o buddhismu a jeho učení. Ve třetí kapitole se popisuje průběh toho, když někdo umírá, a způsoby, jakými lze zlepšit podmínky umírání. Ve čtvrté kapitole se autor začíná zabývat procesem umíráním a popisuje to, co se umírajícímu děje. Pátá kapitola vypráví o tom, co můžeme dělat, abychom pomohli někomu, kdo umírá. Následující kapitola ukazuje, jak proces umírání a samotné smrti využít k rozvoji. V sedmé kapitole následují učení o mezistavech (tib. bardo). Osmá kapitola se zabývá podrobněji praxí přenosu vědomí (tib. phowa), a popisuje její různé druhy a možnosti, které nabízejí. V deváté kapitole se píše o učitelích, které lama Ole Nydahl potkal, a o tom, jak zemřeli. Kniha končí vyprávěním o smrti 16. Karmapy Rangdžunga Rigpe Dordžeho.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit O smrti a znovuzrození - Pohled buddhismu na poslední okamžiky života do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s O smrti a znovuzrození - Pohled buddhismu na poslední okamžiky života.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení O smrti a znovuzrození - Pohled buddhismu na poslední okamžiky života (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na O smrti a znovuzrození - Pohled buddhismu na poslední okamžiky života bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 1).
 
 
 

S O smrti a znovuzrození - Pohled buddhismu na poslední okamžiky života doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Ezoterika

 
Knihkupectví / Duše a tělo / Ezoterika / O smrti a znovuzrození - Pohled buddhismu na poslední okamžiky života