Obcování se smrtí

Kód: 8802911

Úplný název:

Obcování se smrtí (Bullington Jesse):

Autor a popis:

Bullington Jesse, Gorgona, 520 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
272 Kč (389 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Americký autor Jesse Bullington přináší českému čtenáři noir historický román s fantaskními až magickými prvky. Své Obcování se smrtí staví na reálných historických základech – Evropa přelomu 15. a 16. století, pád Granadského sultanátu a počínající renesance, ale i nekompromisní inkvizice.

Mladičká Maurka Awa se neblahým řízením osudu naučí černé magii a putuje Evropou za svým štěstím. Nadaný malíř Niklaus Manuel Deutsch hledá krásu v ošklivosti a snaží se získat peníze coby žoldák. Alchymista Paracelsus vidí v lidském těle mnohé, jen taje lidské duše mu zůstávají skryty. Dle očekávání se linie všech tří postav protnou a děj nabírá nečekaný spád.
Kniha Obcování se smrtí nese prvky pikareskního románu, je plná symbolů a temně laděných tónů, mnohdy až šokující. Scény popisující nekrofilii, kanibalismus, lesbickou erotiku či mrtvoly po bitvě nejsou podány vulgárně, ale správně zvolenými slovy navozují hutnou atmosféru, kterou místy odlehčí autorův smysl pro černý humor.

V celém Bullingtonově díle jsou patrné aluze na evropské reálie a inspirace jinými literárními mistry. Jak sám autor přiznává, miluje Umberta Eca a ke knihám Franze Kafky se vždy s oblibou vrací.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Obcování se smrtí do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Obcování se smrtí.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Obcování se smrtí (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Obcování se smrtí bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Obcování se smrtí doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Obcování se smrtí