Obecní samospráva

Kód: 8757628

Úplný název:

Obecní samospráva (Kočí Roman):

Autor a popis:

Kočí Roman, Leges, 256 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
307 Kč (390 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Publikace přináší zevrubné pojednání o obecní samosprávě v České republice. Podrobně je popsáno postavení a fungování obce a jejích orgánů včetně ústavního vymezení obecní samosprávy, detailně je specifikována oblast samostatné a přenesené působnosti obce, v samostatné kapitole je pojednáno o právních úkonech, které obec může činit. Značnou pozornost autor věnuje i nejvyššímu orgánu obce - zastupitelstvu a důkladný rozbor je v této souvislosti věnován i postavení člena zastupitelstva obce a jeho právům a povinnostem. Publikace se rovněž zaměřuje na rozbor právních institutů, které jsou s obecní samosprávou neoddělitelně spjaty (kupř. místní referendum, stížnosti, petice, svobodný přístup k informacím, shromažďovací právo apod.).

V publikaci je často využívána aktuální soudní judikatura, především rozhodnutí Ústavního soudu, Nejvyššího soudu či Nejvyššího správního soudu. Autor volí buď odkazy na příslušná soudní rozhodnutí, či jsou přímo citovány části jejich odůvodnění.

Publikace je psána srozumitelnou a přehlednou formou a je v ní obsaženo mnoho praktických zkušeností jejího autora s fungováním obecní samosprávy.

Publikace je určena široké odborné veřejnosti. Měla by být vítanou pomůckou pro zastupitele obcí při plnění jejich úkolů, přínosem bude bezpochyby i pro zástupce společností či organizací, které obec zakládá nebo zřizuje. Může však sloužit i jako studijní materiál a zdroj poznání daného právního odvětví.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Obecní samospráva do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Obecní samospráva.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Obecní samospráva (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Obecní samospráva bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Obecní samospráva doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pravo