Obraz druhé světové války a holocaustu v německy psané literatuře

Kód: 7465033

Úplný název:

Obraz druhé světové války a holocaustu v německy psané literatuře (Heinrichová Naděžda, Hrdličková Jana):

Autor a popis:

Heinrichová Naděžda, Pavel Mervart, 144 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
103 Kč (139 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 2.11.2016 dopoledne. 
 

Publikace nabízí odborné i laické veřejnosti se zájmem o tuto problematiku nové podněty a inspiraci. V rámci svého profesního literárněvědného profilu se v ní autorky zaměřily na příkladu vybraných děl německy psané literatury na literární reflexi jednoho z nejtemnějších období celosvětových dějin. Výběr textů může tedy oslovit ty, které zajímá, jak tuto úděsnou, absurdní skutečnost pojmout do veršů, ale i zájemce o postupný proces detabuizace holocaustu, druhé světové války i jejích následků v průběhu minulých desetiletí na pozadí odlišných politických systémů až do znovusjednocení Německa. Odpověď na otázku, proč je tato problematika v současné německé literatuře stále aktuální, nabízí závěrečná část upozorňující navzdory padesátiletému odstupu na stále aktuální snahy v Německu vyrovnat se s nacistickou minulostí z pohledu autorů druhé a třetí generace - generace synů a vnuků, s aktivní spoluúčastí předků na děsivém režimu a s nepatřičnými tématy v obou německých literaturách - jako je obraz etnického Němce jako oběti.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Obraz druhé světové války a holocaustu v německy psané literatuře do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Obraz druhé světové války a holocaustu v německy psané literatuře.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Obraz druhé světové války a holocaustu v německy psané literatuře (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Obraz druhé světové války a holocaustu v německy psané literatuře bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Obraz druhé světové války a holocaustu v německy psané literatuře doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Obraz druhé světové války a holocaustu v německy psané literatuře