Ochrana osobních údajů v aplikační praxi

Kód: 8613196

Úplný název:

Ochrana osobních údajů v aplikační praxi (kol.):

Autor a popis:

Bartík Václav, Janečková Eva, LINDE, 312 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
458 Kč (545 Kč)
  / ks  
koupit
 

Publikace je zaměřena na vybrané otázky ochrany osobních údajů. Kniha je orientována spíše prakticky a klade si za cíl upozornit na některá úskalí, která mohou při zpracování osobních údajů nastat v situacích, s nimiž se denně setkáváme. Mimo jiné jsou popsány vybrané oblasti z činnosti obcí, kdy zpracování osobních údajů může narušit soukromí občanů, pozornost je věnována také oblasti pracovně právních vztahů včetně možnosti monitorování činnosti pracovníků kamerovými a jinými systémy. Rozebrány jsou rovněž některé otázky ochrany osobních údajů při správě bytového a domovního fondu, v oblastech bankovnictví či zdravotnictví. Samostatně rozebírá nakládání a využívání rodných čísel občanů v některých vybraných oblastech a také se věnuje některým zdánlivě okrajovým problémům ochrany a zpracování osobních údajů, jako je např. využívání a jiné zpracovávání osobních údajů při marketingu a nabízení obchodu a služeb, a to včetně monitoringu telefonních kontaktů, využívání osobních údajů
při některých úkonech exekutorů a některé další. Publikace také obsahuje odkazy na judikaturu, která se popisovaných oblastí týká.
Aktualizované a rozšířené 3. vydání reaguje na změny v legislativě, které se týkají především oblasti bankovnictví, zdravotnictví a zpracování rodných čísel. Kniha je rozšířena o nové problémy a otázky, které se objevily v souvislosti se zpracováním osobních údajů, jako je elektronická komunikace a rozesílání nevyžádaných obchodních sdělení, nebo některé otázky z pracovního práva. Publikace je tak určena všem těm, kteří v popisovaných oborech pracují nebo jsou jimi v běžném životě dotčeni.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ochrana osobních údajů v aplikační praxi do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ochrana osobních údajů v aplikační praxi.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ochrana osobních údajů v aplikační praxi (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ochrana osobních údajů v aplikační praxi bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ochrana osobních údajů v aplikační praxi doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Ochrana osobních údajů v aplikační praxi