Ochrana před nečinnosti veřejné správy

Kód: 8757622

Úplný název:

Ochrana před nečinnosti veřejné správy (Frumarová Kateřina):

Autor a popis:

Frumarová Kateřina, Leges, 360 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
385 Kč (490 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Monografie komplexně rozebírá ochranu před nezákonnou nečinností orgánů veřejné správy. Tato problematika dosud není v odborné literatuře příliš rozpracována, přestože jakákoli nečinnost veřejné správy v případech, kdy je povinna konat, představuje závažné porušení zásady zákonnosti a zásah do ústavně zaručených základních lidských práv a svobod, jakož i zásadní rozpor s pojetím veřejné správy jako služby veřejnosti vykonávané v souladu s principy tzv. dobré správy.
Publikace úvodem charakterizuje samotný pojem nečinnosti veřejné správy a právní ochrany před ní. Stěžejní část práce je věnována podrobnému rozboru jednotlivých možností (prostředků) právní ochrany před nečinností, jež adresátům veřejné správy poskytuje český právní řád, a to vždy s přihlédnutím nejen k teoretickým, ale i praktickým aspektům realizace ochrany před nečinností v praxi. Pozornost je tak postupně věnována možnostem ochrany před nečinností již v samotném řízení před orgány veřejné správy, následně pak prostředkům soudní ochrany a v neposlední řadě i různým doplňkovým (komplementárním) možnostem ochrany. Opomenuta není ani otázka právní odpovědnosti v souvislosti s nečinností, zejména pak problematika náhrady škody či nemajetkové újmy. V publikaci je zpracována veškerá relevantní judikatura k probírané problematice. Jednotlivé kapitoly jsou doplněny případy z praxe. Na závěr autorka shrnuje návrhy de lege ferenda.
Publikace je tak určena jak odborníkům z řad právní teorie i praxe, tak i běžnému občanovi, jež se každodenně střetává s výkonem veřejné správy.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ochrana před nečinnosti veřejné správy do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ochrana před nečinnosti veřejné správy.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ochrana před nečinnosti veřejné správy (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ochrana před nečinnosti veřejné správy bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ochrana před nečinnosti veřejné správy doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Ochrana před nečinnosti veřejné správy