Očima fotografa - Kompozice pro lepší digitální fotografie

Kód: 7413003

Úplný název:

Očima fotografa - Kompozice pro lepší digitální fotografie (Freeman Michael):

Autor a popis:

Freeman Michael, Zoner Press, 192 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
220 Kč (315 Kč)
  / ks  
koupit
 

Řada knih o fotografování se věnuje technickým problémům digitální fotografie, počínaje výběrem a vlastnostmi fotoaparátů,jejich příslušenství a doplňků, nebo nastavení expozice v nejrůznějších podmínkách, případně následným úpravám fotografií na počítači. Tato kniha Michaela Freemana, známého anglického fotografa a především autora celé řady populárních knih o fotografii, se zabývá obsahem fotografie, její kompozicí a skladbou. Od základního zarámování snímku, přes grafické a fotografické prvky až po uplatnění všech principů na konkrétních ukázkách fotografické tvorby vysvětluje autor základy kompozice, které by měl znát každý fotograf. S pomocí velkého množství ilustrativních příkladů, náčrtků a schémat Michael Freeman ukazuje, jak lze zvýšit účinek fotografie na diváka, jak využít různé nástroje, postupy, kompoziční prvky, světlo a barvu ke zdůraznění nebo potlačení různých částí obrazu. Kniha ale není pouhou učebnicí kompozice nebo výčtem postupů a metod, autor ukazuje a krok za krokem vysvětluje na řadě případů celý proces vzniku snímku, od záměru, přes hledání a zkoušení, až po finální záběr. Skvělým zpestřením knihy je zařazení značného množství komentářů, názorů a myšlenek světových fotografů, současných i dřívějších, týkajících se fotografické kompozice, ale i fotografie obecně. Kniha se tak stává nejen zdrojem poučení ale i zajímavým čtením a pohledem do historie a vývoje fotografie. A pokud neradi čtete, je kniha doslova nabita množstvím fotografií pro vaši inspiraci.

Nahlédnout do Očima fotografa - Kompozice pro lepší digitální fotografie Nahlédnout do Očima fotografa - Kompozice pro lepší digitální fotografie

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Očima fotografa - Kompozice pro lepší digitální fotografie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Očima fotografa - Kompozice pro lepší digitální fotografie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Očima fotografa - Kompozice pro lepší digitální fotografie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Očima fotografa - Kompozice pro lepší digitální fotografie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Očima fotografa - Kompozice pro lepší digitální fotografie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Škola fotografování

 
Knihkupectví / Hobby a domácnost / Škola fotografování / Očima fotografa - Kompozice pro lepší digitální fotografie