Od Blatné k Otavě

Kód: 8623138

Úplný název:

Od Blatné k Otavě (Toufar Pavel):

Autor a popis:

Toufar Pavel, Start, 4310 stran, jazyk - CZ, 2006

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
174 Kč (248 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

V dalším svazku volného pokračování ze série netradičních průvodců Tajemnou českou krajinou zavítáme v doprovodu známého spisovatele Pavla Toufara na starobylé Prácheňsko, kde nás čeká rozjímavá i zamyšlená rozlehlá oblast polí, luk, rybníků, vesnic i samot, v níž se dochovaly četné venkovské tvrze i zámky, potvrzující dávnou slávu celého tohoto kraje. Podíváme se "do města růží" Blatné a do jeho širšího okolí. Projdeme se starobylými Horažďovicemi, zastavíme se na největší české zřícenině hradu Rabí a naše putování zakončíme plavbou po romantické řece Otavě od Sušice přes Strakonice až do Putimi, která leží před branami romantického Šrámkova města Písku. I během této plavby se začteme do osudů známých i neprávem zapomenutých rodáků a dalších lidí spjatých s krajinou, pokusíme se odhalit tajemství některých historických událostí.
Text provázejí přehledné mapky jednotlivých oblastí, také dobové ilustrace a historické i současné fotografie. Turisté pěší i cykloturisté uvítají popis zajímavých tras, vodáci nepochybně ocení vyprávění o plavbě po Otavě a překonávání jezů.
Kniha navazuje na předchozí svazky, které se věnovaly Českému Meranu, České Sibiři, Sedlčansku, okolí Vlašimi a Rožmitálsku.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Od Blatné k Otavě do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Od Blatné k Otavě.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Od Blatné k Otavě (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Od Blatné k Otavě bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Od Blatné k Otavě doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Od Blatné k Otavě