Od dětství k dospívání

Kód: 7387478

Úplný název:

Od dětství k dospívání (Montessori Maria):

Autor a popis:

Montessori Maria, Triton, 120 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
111 Kč (149 Kč)
  / ks  
koupit
 

Maria Montessoriová (1870-1952) byla významná italská lékařka, antropoložka a pedagožka. Jako jedna z nejpozoruhodnějších žen první poloviny 20. století byla nominována na Nobelovu cenu míru.
Ve svých názorech navázala mimo jiné na Komenského. Při výchově malých dětí kladla důraz na propojení mezi domovem a školou, pěstování představivosti a cvičení praktického života, péči o sebe sama a o prostředí, rozvoj samostatnosti, společenských vztahů a tělesné zdatnosti. Její metody i dnes korespondují s nejnovějšími poznatky psychologie a pedagogiky.
Kniha Od dětství k dospívání je jedním z jejích stěžejních děl. Ukazuje, jak je montessoriovská představa „alternativní“ výchovy a vyučování a vůbec reformy školství stále aktuální. Mezi autorčiny nejzásadnější myšlenky patří požadavek, aby v dítěti byla pěstována přirozená potřeba rozvoje, a tím vzdělání. Nikdo by se podle Montessoriové neměl učit z donucení a kvůli prospěchu a kusu papíru, který mu zajistí dobré postavení, ale v zájmu osobního vývoje i rozvoje celé společnosti. Vzhledem k roku prvního vydání tohoto díla (1948) je nezbytné na některé reálie a myšlenky pohlížet z dobového hlediska. Přesto Maria Montessoriová předběhla dobu tím, jak prosazovala, aby se školství a metody vzdělávání přiblížily životu, a jak kladla důraz na výchovu mládeže v úctě k člověku a světu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Od dětství k dospívání do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Od dětství k dospívání.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Od dětství k dospívání (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Od dětství k dospívání bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Od dětství k dospívání doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Dítě a rodina