Odboj a odpor proti komunistickému režimu v Československu a ve střední Evropě

Kód: 8721142

Úplný název:

Odboj a odpor proti komunistickému režimu v Československu a ve střední Evropě (kol.):

Autor a popis:

Kol., Ústav pro studium totalitních režimů, 168 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
192 Kč (260 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 2.11.2016 dopoledne. 
 

Sborník Odboj a odpor proti komunistickému režimu v Československu a ve střední Evropě obsahuje studie devětadvaceti účastníků stejnojmenné mezinárodní konference pořádané ve dnech 15.-16. dubna 2009 v Praze. Příspěvky pronesené v češtině, angličtině, němčině a slovenštině mapují situaci v Československu a v dalších komunisty ovládaných zemích, hnutí odporu, které se v nich zformovalo, či osudy odbojových skupin a jednotlivců z jejich řad. Na druhé straně popisují mechanismy, jimiž komunistický režim upevňoval svoji moc: ať už ovlivňováním veřejného mínění pomocí tištěných médií doma i v emigrantských komunitách, potlačováním spontánních protestů nebo vybudováním táborů nucených prací. Studie doplňuje přepis diskuse s přímými účastníky třetího odboje.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Odboj a odpor proti komunistickému režimu v Československu a ve střední Evropě do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Odboj a odpor proti komunistickému režimu v Československu a ve střední Evropě.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Odboj a odpor proti komunistickému režimu v Československu a ve střední Evropě (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Odboj a odpor proti komunistickému režimu v Československu a ve střední Evropě bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Odboj a odpor proti komunistickému režimu v Československu a ve střední Evropě doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Odboj a odpor proti komunistickému režimu v Československu a ve střední Evropě