Odstřelovačské eso - Deník z východní fronty a sovětského zajetí

Kód: 2043468

Úplný název:

Odstřelovačské eso - Deník z východní fronty a sovětského zajetí (Sutkus Bruno): Deník z východní fronty a sovetského zajetí

Autor a popis:

Sutkus Bruno, Mladá Fronta, 174 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
223 Kč (279 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Bruno Sutkus (1924–2003), pocházející z litevsko- německé rodiny usazené ve Východním Prusku, působil za druhé světové války jako odstřelovač v 68. pěší divizi wehrmachtu a za pouhých šest měsíců na frontě prokazatelně zneškodnil 209 sovětských vojáků – rekord, který v německé armádě patrně nemá obdoby. V této autobiograficky laděné knize Sutkus detailně popisuje své zážitky z války, založené na pečlivě vedených, téměř deníkových záznamech, i svůj pozdější život ve vyhnanství na Sibiři pod dozorem sovětských tajných služeb. Souhlas k návratu do Pobaltí dostal od úřadů až v roce 1971 a do Německa se dostal teprve v roce 1997, po dvaapadesáti letech.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Odstřelovačské eso - Deník z východní fronty a sovětského zajetí do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Odstřelovačské eso - Deník z východní fronty a sovětského zajetí.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Odstřelovačské eso - Deník z východní fronty a sovětského zajetí (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Odstřelovačské eso - Deník z východní fronty a sovětského zajetí bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 1).
 
 
 

S Odstřelovačské eso - Deník z východní fronty a sovětského zajetí doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Military

 
Knihkupectví / Military / Odstřelovačské eso - Deník z východní fronty a sovětského zajetí