Odvážný rodič - Buddhismem inspirovaný rádce, jak vychovat citově odolné dítě

Kód: 7485109

Úplný název:

Odvážný rodič - Buddhismem inspirovaný rádce, jak vychovat citově odolné dítě (Pozateková Krissy):

Autor a popis:

Pozateková Krissy, Barrister & Principal, 168 stran, jazyk - CZ, 2016

Dostupnost:

Připravujeme
 
Lze objednat po naskladnění zboží, pro sledování použijte funkci Hlídací pes.
Předpokládané datum naskladnění 3.11.2016
 
 
 
 
 
139 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
 

K výchově lze přistupovat dvěma odlišnými způsoby.

Můžeme se snažit své děti za každou cenu ochraňovat, plnit každé jejich přání a předcházet situacím, které jim přinášejí nepříjemné pocity, aby snad nedej bože netrpěly. Můžeme jim metaforicky řečeno neustále rozprostírat pod nohama koberce, aby se při své cestě životem neporanily o jediný kamínek, neškobrtly o žádnou překážku. V naší současné kultuře převládá právě tento trend, který ovšem vychovává bytosti nesamostatné a závislé na ostatních.

Druhý způsob vyžaduje určitou odvahu, jak od nás rodičů, tak od našich ratolestí. Zato jim ale pomůže zrát a dospívat a lépe je naučí zdolávat problémy, jakmile dospějí, odpoutají se od nás a budou životem proplouvat samy. Ten spočívá v „budování sandálů“, posilování vnitřních zdrojů a vybrušování dovedností, které jim umožní se poprat se všemi překážkami, na něž narazí.

Autorka rozhodně netvrdí, že je tento přístup snadný nebo že přináší rychlé výsledky, ale mnohonásobně se nám vrátí, protože díky němu z našich dětí vyrostou sebevědomé a emancipované lidské bytosti, které si dokáží poradit s jakýmkoli protivenstvím, aniž by je srazilo na kolena. Navíc utužuje vztahy mezi rodiči a dětmi, protože je postavený na otevřenosti, sdílení emocí a vzájemné zodpovědnosti.

 
Odvážný rodič - Buddhismem inspirovaný rádce, jak vychovat citově odolné dítě
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Odvážný rodič - Buddhismem inspirovaný rádce, jak vychovat citově odolné dítě do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Odvážný rodič - Buddhismem inspirovaný rádce, jak vychovat citově odolné dítě.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Odvážný rodič - Buddhismem inspirovaný rádce, jak vychovat citově odolné dítě (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Odvážný rodič - Buddhismem inspirovaný rádce, jak vychovat citově odolné dítě bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Odvážný rodič - Buddhismem inspirovaný rádce, jak vychovat citově odolné dítě doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Psychologie osobnosti

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Psychologie osobnosti / Odvážný rodič - Buddhismem inspirovaný rádce, jak vychovat citově odolné dítě