Ohrožená Evropa - Rodící se krize

Kód: 9062421

Úplný název:

Ohrožená Evropa - Rodící se krize (Friedman George):

Autor a popis:

Friedman George, Tomáš Krsek, 288 stran, jazyk - CZ, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
272 Kč (389 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Významná nová kniha od autora bestselleru (Příštích 100 let) a geopolitického prognostika George Friedmana s odvážnými fakty o budoucích událostech v Evropě. Toto provokativní dílo zkoumá „ohniska konfliktů“ - unikátní geopolitická místa, která byla historicky vždy plná napětí a kde nakonec dojde k dalším konfliktům.
George Friedman s pozoruhodnou přesností předvídá budoucí trendy v globální politice, technologii, populaci a kultuře. V knize Ohniska konfliktů se soustřeďuje na Evropu, na světové kulturní a mocenské souvislosti uplynulých pěti set let. Friedman analyzuje nejnestabilnější a fascinující pohraničí Evropy a Ruska a zlomové linie, které existují staletí a byly epicentrem mnoha katastrofických válek - Friedman upozorňuje bezprecedentním osobním způsobem, že ohniska konfliktů znovu doutnají.
Evropská unie moderní doby byla vybudována z valné části proto, aby se minimalizovala inherentní geopolitická napětí, která ji historicky rozervala. Friedman s přehledem bohaté historie a s pomocí kulturní analýzy ukazuje, že tento plán se hroutí. Ohniska konfliktů vypravují živoucí historii Evropy a vysvětlují velice jasně vše o jejích nejnestabilnějších regionech: rušné a neustále pohyblivé země rozdělující Západ od Ruska (obrovská oblast, které dnes zahrnuje Ukrajinu, Bělorusko a Litvu); staré pohraničí mezi Francií a Německem; a Středomoří, které dalo vzniknout judaismu a křesťanství a stalo se centrem islámského života. (pokračování na zadní záložce)
Díky Friedmanovu souvislému vyprávění o obyvatelích měst, o řekách a vesnicích se začíná objevovat zřetelný obraz regionů, zemí a historie. Kniha Ohniska konfliktů představuje fascinující analýzu Evropy dnešních dní, její pozoruhodné minulosti a neklidných zlomových linií, které se probouzejí a budou mít stěžejní význam v blízké budoucnosti. V tom je Friedmanova kniha dobře načasovaná a strhující.

2. vydání s auktuálním doslovem autora
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ohrožená Evropa - Rodící se krize do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ohrožená Evropa - Rodící se krize.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ohrožená Evropa - Rodící se krize (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ohrožená Evropa - Rodící se krize bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ohrožená Evropa - Rodící se krize doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Ohrožená Evropa - Rodící se krize