Olga Hepnarová - Zabíjela, protože neuměla žít

Kód: 7388338

Úplný název:

Olga Hepnarová - Zabíjela, protože neuměla žít (Cílek Roman):

Autor a popis:

Cílek Roman, XYZ, 312 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
95 Kč (129 Kč)
  / ks  
koupit
 

Pokus o sondu do duše dívky, která v r. 1973 v Praze na Letné úmyslně zabila nákladním autem osm lidí. V úterý 10.července 1973 dvaadvacetiletá Olga Hepnarová nasedla do nákladního auta a v Praze na Letné vjela do lidí čekajících na tramvaj. Zůstalo za ní 8 mrtvých a řada raněných. Tím se, podle svého prohlášení, pomstila lidem za své neradostné dětství a celkově nešťastný život. Roman Cílek se ve své knize pokouší zmapovat Olžin životní příběh, pochopit její uvažování a odkrýt pozadí a motiv jejího činu. Předkládá čtenářům její vlastní výpovědi z průběhu soudního procesu a konfrontuje je s pohledy rodičů, sestry, přítele, spolupracovníků i náhodných známých. Kniha obsahuje i posudky psychologů a psychiatrů, kteří se dívčinou osobností zabývali. Připojeny jsou také názory sociálního pracovníka, grafologa, numerologa i astrologa. Na motivy knihy se bude v roce 2010 natáčet film.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Olga Hepnarová - Zabíjela, protože neuměla žít do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Olga Hepnarová - Zabíjela, protože neuměla žít.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Olga Hepnarová - Zabíjela, protože neuměla žít (hodnotilo 4 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Olga Hepnarová - Zabíjela, protože neuměla žít bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 1).
 
 
 

S Olga Hepnarová - Zabíjela, protože neuměla žít doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie České a slovenské dějiny

 
Knihkupectví / Historie / České a slovenské dějiny / Olga Hepnarová - Zabíjela, protože neuměla žít