Onkologie v klinické praxi

Kód: 2042663

Úplný název:

Onkologie v klinické praxi (Novotný Jan, Vítek Pavel): Standardní prístupy v diagnostice a lécbe vybraných zhoubných nádoru

Autor a popis:

Novotný Jan, Vítek Pavel a kolektiv,, Mladá Fronta, 532 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
340 Kč (425 Kč)
  / ks  
koupit
 

Monografie si klade za cíl informovat odbornou veřejnost o nejnovějších standardních přístupech v léčbě vybraných zhoubných nádorů a umožnit tak rychlou orientaci při rozhodování o dalším postupu protinádorové terapie. V textu jsou tudíž zohledněny mj. informace publikované na mezinárodních sjezdech a konferencích v posledních letech.
Úvodní část knihy je věnována metodice klinického výzkumu v onkologii a základním informacím o principech radioterapie. Ve druhé, stěžejní části publikace, se čtenář setká s rešeršním zpracováním diagnostiky a léčby základních diagnóz, které syntetizuje poznatky klinické a radiační onkologie a umožňuje tak lékaři provést po přečtení krátkého textu kvalifikované rozhodnuti u konkrétního nemocného. Orientace v knize je usnadněna logickým řazením jednotlivých diagnóz ve shodě s aktuální verzí Mezinárodní klasifikace nemocí.
Klíčovým faktorem pro výběr chemoterapeutických schémat byl průkaz jejich vysoké aktivity v randomizované studii. V případě existence více režimů se shodnou protinádorovou aktivitou byl do textu začleněn režim méně toxický.
Pokud je radioterapie integrální součásti léčebného postupu, je součástí příslušné kapitoly také přesná definice cílového objemu a specifikace ozařovacích podmínek. Při výběru onemocnění se autoři soustředili především na nádory s vyšší incidencí. Diagnostika a léčba vzácnějších nádorových onemocnění v této knize není zpracována, neboť jejich léčba by měla být soustředěna do specializovaných center. Také hematologické nejsou diskutovány malignity, protože péče o tyto pacienty by měla být svěřena do rukou hematologů s odpovídajícími znalostmi, zkušenostmi a zázemím. Ve třetí části knihy jsou zpracována doporučení k provádění podpůrné léčby klinicky nejvýznamnějších stavů doprovázejících onkologická onemocnění (bolest, nevolnost a zvracení, poruchy kostního metabolismu, anemie, febrilní neutropenie, kardiotoxicita, nefrotoxicita a urotoxicita či kožní toxicita).
Opomenuta není ani výživa onkologicky nemocných. Samostatnou součástí každého výtisku knihy jsou pak tři praktické přílohy - Interakce cytostatik, Optimální postupy při přípravě a skladování cytostatik a Hereditární nádorové syndromy.

Nahlédnout do Onkologie v klinické praxi Nahlédnout do Onkologie v klinické praxi

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Onkologie v klinické praxi do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Onkologie v klinické praxi.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Onkologie v klinické praxi (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Onkologie v klinické praxi bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Onkologie v klinické praxi doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdraví

 
Knihkupectví / Zdraví / Onkologie v klinické praxi