Opera omnia 15/IV - Eruditionis scholasticae pars prima, Vestibulum a Eruditionis scholast

Kód: 2002042

Úplný název:

Opera omnia 15/IV - Eruditionis scholasticae pars prima, Vestibulum a Eruditionis scholast (Komenský Jan Ámos):

Autor a popis:

Komenský Jan Amos, Academia, 528 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
486 Kč (695 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Další svazek souborného kritického vydání spisů Jana Amose Komenského přináší dva soubory Komenského latinských učebnic - Eruditionis scholasticae pars prima, Vestibulum a Eruditionis scholasticae pars II, Janua. Oba soubory učebnic, určených pro první dvě třídy nižšího stupně gymnázia, tj. tříleté latinské školy (třetí stupeň tvořilo Atrium), Komenský spolu s částí Atrium (bude vydána v jednom z dalších svazků) zahrnul do svého souborného vydání Opera didactica omnia (ODO, Amsterdam 1657); toto souborné vydání je předlohou naší kritické edice, a proto svazek navazuje i svým číslováním na předchozí již vydané části ODO pod číslem 15. Oba tyto učebnicové soubory představují z pohledu Komenského vrchol jeho snah o co nejdokonalejší učební pomůcky pro tříletou latinskou školu.

S výjimkou vlastního učebního textu Januy (Janualis ... contextus) přináší sv. 15/IV první kritická vydání zahrnutých Komenského textů, a pomineme-li nečetné překlady ukázek z učebnic a předmluv, jde o první novodobá vydání vůbec. Z hlediska dostupnosti Komenského textů lze pak považovat za významnou skutečnost, že tu vůbec poprvé od 17. století vychází v moderní edici a kompletně jeden z Komenského jazykových slovníků.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Opera omnia 15/IV - Eruditionis scholasticae pars prima, Vestibulum a Eruditionis scholast do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Opera omnia 15/IV - Eruditionis scholasticae pars prima, Vestibulum a Eruditionis scholast.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Opera omnia 15/IV - Eruditionis scholasticae pars prima, Vestibulum a Eruditionis scholast (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Opera omnia 15/IV - Eruditionis scholasticae pars prima, Vestibulum a Eruditionis scholast bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Opera omnia 15/IV - Eruditionis scholasticae pars prima, Vestibulum a Eruditionis scholast doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Opera omnia 15/IV - Eruditionis scholasticae pars prima, Vestibulum a Eruditionis scholast