Osud je černý jezdec

Kód: 8747003

Úplný název:

Osud je černý jezdec (Eliotová George):

Autor a popis:

Eliotová George, Čas, 152 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
163 Kč (229 Kč)
  / ks  
koupit
 

George Eliotová patří spolu s Jane Austenovou a sestrami Brontëovými k nejčtenějším a nejuznávanějším anglickým autorkám své doby. Přesvědčí Vás o tom nejen v obsáhlých románech, ale i v povídkách, z nichž dvě si nyní můžete přečíst v dynamickém, vášnivém překladu Kristýny Julinové.
Povídku Opona budoucnosti vypráví muž na sklonku svých dní, který byl obdařen neblahým darem číst myšlenky jiných a předvídat věci příští, a může nás těšit, že se její část odehrává v magické Praze. Láska se v ní mísí s nenávistí, naděje se zklamáním, okamžiky úlevy s marnou snahou vypravěče setřást svou nezáviděníhodnou schopnost… A nade vším ční jeho milovaná manželka jako krásná, ale také velmi záhadná a temná postava.
V povídce Bratr Jakoubek se setkáváme s vychytralým Davidem Levým a jeho duševně zaostalým, avšak svým způsobem bystrým bratrem Jakoubkem, který Davida přistihne u špatného skutku a jako nelítostná Nemesis se zjeví ve chvíli, kdy se David vrací ze Západní Indie a pod smyšlenou identitou stoupá na společenském žebříčku.
George Eliotová zaujme austenovsky prokreslenými charaktery postav, mistrovským líčením prostředí, nečekanými dějovými zvraty a v neposlední řadě smyslem pro humor. Její povídky neztratily ani po půl druhém století svůj půvab a potvrzují její oprávněnou přítomnost mezi největšími spisovatelkami 19. století.

Nahlédnout do Osud je černý jezdec Nahlédnout do Osud je černý jezdec

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Osud je černý jezdec do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Osud je černý jezdec.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Osud je černý jezdec (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Osud je černý jezdec bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Osud je černý jezdec doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Romány pro ženy