Osvícení v tradici gnosticko-teosofických a alchymicko-rosenkruciánských tajných společnos

Kód: 2002257

Úplný název:

Osvícení v tradici gnosticko-teosofických a alchymicko-rosenkruciánských tajných společnos (Frick Karl R. H.): v tradici gnosticko-teosofických a alchymicko-rosenkruciánských tajných spolecností do konce 18. století

Autor a popis:

Frick Karl R. H., Academia, 680 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
525 Kč (750 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Důkladná, velmi rozsáhlá práce německého lékaře-spisovatele Karla R. H. Fricka: Osvícení v tradici gnosticko-teosofických a alchymicko-rosenkruciánských tajných společností do konce 18. století, se kromě témat vyslovených v názvu zabývá souvisejícími pojmy gnóze, novoplatonismu, astrologie, alchymie, kabaly aj. Podrobně informuje o všech rosenkruciánských, zednářských, teosofických a pansofických společnostech, k jejichž působení autor našel literaturu, často velmi vzácnou a těžkou dostupnou, ze které ve své knize také hojně cituje. Tento způsob výkladu čtenáři odhaluje netušenou šíři zájmu o "tajemné" u společenských elit všech historických epoch. Frick se snaží k látce, jež bývá někdy pojímána ateistickou i věřící společností nepřátelsky, přistupovat nekonfesionálně, svobodně, se zjevnou sympatií k hledačům "prapodstaty" života. Z němčiny přeložil Pavel Krummer.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Osvícení v tradici gnosticko-teosofických a alchymicko-rosenkruciánských tajných společnos do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Osvícení v tradici gnosticko-teosofických a alchymicko-rosenkruciánských tajných společnos.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Osvícení v tradici gnosticko-teosofických a alchymicko-rosenkruciánských tajných společnos (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Osvícení v tradici gnosticko-teosofických a alchymicko-rosenkruciánských tajných společnos bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Osvícení v tradici gnosticko-teosofických a alchymicko-rosenkruciánských tajných společnos doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Osvícení v tradici gnosticko-teosofických a alchymicko-rosenkruciánských tajných společnos