Otlučený zázrak

Kód: 8670284

Úplný název:

Otlučený zázrak (Vondrovic Tomáš):

Autor a popis:

Vondrovic Tomáš, Malvern, 130 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
170 Kč (230 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Osobní zkušenost, zachycená v řadě příhod a příběhů, obrazů a obrázků, konkrétních postav a postaviček krétské vesnice Myrtos, je také příležitostí k promýšlení souvislostí, ať už formou lyrickou, epickou, esejistickou, nebo prostě mytologickou.
A tak se Otlučený zázrak stává pestrou a zábavnou (sebe)reflexí středoevropské (středozemské) zkušenosti v konfrontaci se Středomořím, které tu hraje roli přechodného (ale jediného autentického!) paradigmatu, tak odlišného od našeho paradigmatu trvalého.
Být s bohy totiž sice znamená být na tom nejlepším možném místě, ale paradoxně to neznamená být doma, nýbrž být na prázdninách…

Mnohdy se jedná o polemiku se zaběhanými názory na minulost i přítomnost evropské civilizace, a především na její duchovní kořeny, a přesto je knížka plná humoru a radosti, otevřená (poměrně) široké čtenářské obci. Je totiž zároveň osobním a osobitým svědectvím o jedné masové turistické destinaci, které nemá s turistickým traktováním světa nic společného. Aniž by turismus explicitně odsuzoval, odhaluje autor (nebo to dělají bohové?) jeho fatální planost. Otlučený zázrak je něčím hlubším: cestou k pramenům. K pramenům civilizace, k pramenům duševního a duchovního života.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Otlučený zázrak do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Otlučený zázrak.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Otlučený zázrak (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Otlučený zázrak bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Otlučený zázrak doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Otlučený zázrak