Otto Weininger - Sex a sebepoznání v císařské Vídni

Kód: 2001753

Úplný název:

Otto Weininger - Sex a sebepoznání v císařské Vídni (Sengoopta Chandak): Sex a sebepoznání v císarské Vídni

Autor a popis:

Sengoopta Chandak, Academia, 324 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
248 Kč (355 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Na Vídeň z přelomu století se vzpomíná jako na estetický, erotický a intelektuální svět: na rodiště Freuda a psychoanalýzy, valčíku a Schnitzlerových románů. Jednotlivé kontexty této kulturní vitality, tvrdí Chandak Sengoopta, byly ovšem mnohem temnější a komplexnější, než si dokážeme představit.
Tato provokativní, poučná studie zkoumá prostředí, v jakém filosof Otto Weininger (1880-1903) psal svou kontroverzní knihu Geschlecht und Charakter (Pohlaví a charakter). Krátce po jejím vydání, ve věku dvaceti tří let, spáchal Weininger sebevraždu. Jeho kniha, kde prohlašuje, že ženy a Židé jsou pouze sexuální bytosti, kteří postrádají individualitu, se stala bestselerem.
Weininger, oslavovaný jako génius intelektuály jako Ludwig Wittgenstein a Karl Kraus, byl obdivován nikoliv pro své předsudky, nýbrž proto, že se zaobíral hlavními problémy své doby - podstatou a významem identity. Sengoopta věnuje zvláštní pozornost tomu, jak si Weininger přivlastnil vědecký jazyk a údaje, aby definoval své názory, a jak zkoumá samotné vědecké teorie.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Otto Weininger - Sex a sebepoznání v císařské Vídni do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Otto Weininger - Sex a sebepoznání v císařské Vídni.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Otto Weininger - Sex a sebepoznání v císařské Vídni (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Otto Weininger - Sex a sebepoznání v císařské Vídni bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Otto Weininger - Sex a sebepoznání v císařské Vídni doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Otto Weininger - Sex a sebepoznání v císařské Vídni