Pacifik - Peklo za oceánem

Kód: 7217787

Úplný název:

Pacifik - Peklo za oceánem (Ambrose Hugh): Peklo za oceánem

Autor a popis:

Ambrose Hugh, JOTA, 752 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
365 Kč (498 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

Oficiální knižní doprovod k desetidílnému seriálu HBO Pacifik od producentů televizního seriálu Bratrstvo neohrožených
V této odysseji z druhé světové války se prolínají opravdové osudy čtyř amerických mariňáků a jednoho pilota námořního letectva, kteří prošli válečným peklem všech zásadních bojů v Tichomoří — od bitvy s Japonci na Guadalcanalu, přes masakr na ostrově Iwodžima až po krvavé a prudké boje po vylodění na Okinawě na samém konci války.
V knize jsou poutavě vylíčeny příběhy mužů, kteří dali v sázku životy, aby bojovali za svou vlast. Byli odveleni na druhý konec světa do války s nepřítelem, jenž upřednostňoval sebevraždu před kapitulací. Tito stateční muži poznali krutost a ponížení v zajateckých táborech, byli svědky nespočetných úmrtí v řadách vojáků i civilistů a za svá válečná ocenění zaplatili často měrou nejvyšší.
Hugh Ambrose doplňuje individuální osudy pětice válečných hrdinů televizní série o poznatky načerpané při mnohaletém studiu válečných dokumentů, záznamů, deníků, dopisů a memoárů i při rozhovorech s válečnými veterány. Nabízí čtenářům jedinečný, mnohavrstevný a poutavý pohled na válku v Tichomoří.
Ambroseho kniha je unikátní válečnou výpovědí spojující bezprostřední a naléhavé osobní prožitky očitých svědků s historicky přesným popisem přelomových válečných událostí.

Hugh Ambrose je syn historika Stephena Ambroseho (jehož Bratrstvo neohrožených vyšlo v Jotě poprvé v roce 2002), renomovaný odborník na 2. světovou válku. Při natáčení seriálu Pacifik působil jako odborný konzultant.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Pacifik - Peklo za oceánem do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Pacifik - Peklo za oceánem.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Pacifik - Peklo za oceánem (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Pacifik - Peklo za oceánem bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Pacifik - Peklo za oceánem doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Pacifik - Peklo za oceánem