Paláce víry - Nejkrásnější sakrální stavby z celého světa

Kód: 2560416

Úplný název:

Paláce víry - Nejkrásnější sakrální stavby z celého světa (kol.): Nejkrásnejší sakrální stavby z celého sveta

Autor a popis:

Svojtka&Co., 384 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
349 Kč (499 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Náboženské víry se zasloužily o nejvelkolepější a nejúžasnější stavby na světě. Ty nejskvostnější paláce víry vznikaly na místech, kde člověk přicházel do styku s bohy, kde je vzýval, obětoval jim, modlil se k nim... Pátráme-li po nejstarších stopách náboženství, nacházíme honosné hroby a první kamenné stavby čnící k výšinám. Sakrální stavby se často budovaly v místech nebo končinách, jež v dějinách příslušného náboženství sehrály nějakou zvláštní roli. Kostely, chrámy, mešity nebo svatyně se stavěly tam, kde se zjevil bůh, kde zemřeli nebo dosáhli osvícení pozdější svatí, proroci nebo zakladatelé náboženství. Některé mnohdy okázalé paláce víry jsou i do dnešní doby shromaždištěm věřících, konají se v nich liturgická shromáždění a světí se svátky. Jiné velkolepé chrámy beznadějně chátrají, z dalších zbyly pouhé rozvaliny.Tato publikace, která je doplněna mnoha úžasnými barevnými fotografiemi, vás vezme na fascinující pouť velkými náboženstvími v nejrůznějších světadílech a kulturách. Náboženství zde jsou řazena podle počtu stoupenců, a proto vaše cesta začne křesťanstvím a jeho kostely, s nimiž se lze setkat v mnoha částech světa, pokračuje islámem, hinduismem, buddhismem, taoismem, džinismem, judaismem a šintoismem až po menší náboženství, jako jsou sikhismus a bahá’ismus. Na začátku každé kapitoly najdete i krátký, výstižný úvod do duchovního světa příslušného náboženství.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Paláce víry - Nejkrásnější sakrální stavby z celého světa do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Paláce víry - Nejkrásnější sakrální stavby z celého světa.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Paláce víry - Nejkrásnější sakrální stavby z celého světa (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Paláce víry - Nejkrásnější sakrální stavby z celého světa bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Paláce víry - Nejkrásnější sakrální stavby z celého světa doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Paláce víry - Nejkrásnější sakrální stavby z celého světa