Paměť a trauma pohledem humanitních věd - Komentovaná antologie teoretických textů

Kód: 7470109

Úplný název:

Paměť a trauma pohledem humanitních věd - Komentovaná antologie teoretických textů (Kratochvil Alexander): Komentovaná antologie teoretických textu

Autor a popis:

Kratochvil Alexander, AKROPOLIS, 344 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
251 Kč (359 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Výzkum paměti a traumatu se v posledních třiceti letech etabloval jako produktivní a ve světovém kontextu výrazný myšlenkový směr, na němž participují nejen nejrůznější historické a kulturněteoretické obory, ale také například psychologie a sociologie. V českém prostředí je tato oblast však dosud jen málo známá; cílem obsáhlé antologie je proto představit toto zkoumání české veřejnosti. Publikace přináší zásadní texty všech relevantních směrů a podstatných autorů (J. C. Alexander, J. a A. Assmannovi, C. Caruthová, S. Craps, A. Erllová, K. Friedenová, T. Habermas, M. Hirschová, A. Langenohl, D. Laub, C. Leggewie, P. Nora, L. Spitzer, P. Vermeulen, M. Weinberg, H. Welzer). Zvláštní pozornost věnuje dosud málo reflektovanému pojmu trauma v jeho individuálním, skupinově příznakovém a kulturním užívání. Antologie je tematicky členěna do čtyř oddílů (Paměť a společnost, Paměť a trauma, Paměť a mediální perspektiva, Politika paměti) a uzavírá ji záznam diskuse významných vědců pod názvem Roztříštěnost a spása. Všechny texty uvozují původní komentáře, v závěru je doplňují medailony autorů. Kniha je jedním z výsledků kolektivní práce výzkumné skupiny Tým pro studium paměti a traumatu v literatuře, která sdružuje vědecké pracovníky a postgraduální studenty Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. – Vychází za podpory Česko německého fondu budoucnosti Nadace Český literární fond.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Paměť a trauma pohledem humanitních věd - Komentovaná antologie teoretických textů do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Paměť a trauma pohledem humanitních věd - Komentovaná antologie teoretických textů.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Paměť a trauma pohledem humanitních věd - Komentovaná antologie teoretických textů (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Paměť a trauma pohledem humanitních věd - Komentovaná antologie teoretických textů bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Paměť a trauma pohledem humanitních věd - Komentovaná antologie teoretických textů doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie

 
Knihkupectví / Paměť a trauma pohledem humanitních věd - Komentovaná antologie teoretických textů