Panorama francouzské literatury od počátků po současnost

Kód: 7294565

Úplný název:

Panorama francouzské literatury od počátků po současnost (Šrámek Jiří):

Autor a popis:

Šrámek Jiří, HOST, 1800 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
594 Kč (849 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Kniha nabízí souhrnný pohled na vývoj francouzské literatury, přináší informace o estetických doktrínách, směrech a hnutích, o autorech a jejich dílech. Začíná hrdinskými epopejemi a známými legendami a přes středověkou literaturu se dostává k ideálům renesance, které po vítězném střetu s barokní uvolněností dovršil klasicismus. Po racionalismu osvícenského století filozofů a encyklopedistů nastupuje na počátku devatenáctého století romantismus. V následující etapě prochází mohutným rozvojem zejména román a rodí se moderní poezie. Více než polovina přehledu je věnována literatuře nové, od nástupu symbolismu a modernistických avantgard dvacátého století až po obtížně definovatelnou, tematicky bohatou a žánrově rozrůzněnou literaturu dneška. Největší pozornost se soustředí na tvorbu nejnovější, to jest zhruba posledního čtvrtstoletí, jelikož toto období u nás dosud nebylo systematicky zpracováno. Průběžně je sledován také vývoj literární kritiky a zvláštní kapitola se zabývá frankofonními literaturami v Jižní Americe, Africe, Asii a Oceánii.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Panorama francouzské literatury od počátků po současnost do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Panorama francouzské literatury od počátků po současnost.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Panorama francouzské literatury od počátků po současnost (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Panorama francouzské literatury od počátků po současnost bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 1).
 
 
 

S Panorama francouzské literatury od počátků po současnost doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Panorama francouzské literatury od počátků po současnost