Parrot a Olivier v Americe

Kód: 7217919

Úplný název:

Parrot a Olivier v Americe (Carey Peter):

Autor a popis:

Carey Peter, JOTA, 496 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
78 Kč (98 Kč)
  / ks  
koupit
 

Může být politická fikce románem? Spisovatel Peter Carey oživuje velkého francouzského filozofa Alexise de Tocqueville a jeho cestu do Ameriky, z níž vzešlo dílo Demokracie v Americe - první velká studie o mravech, morálce a politice ve Spojených státech, prostřednictvím fiktivních postav Oliviera de Garmonta a Johna „Parrota“ Larrita, jeho sluhy a špicla zároveň.

Olivier je syn francouzských šlechticů, kteří jen tak tak během revoluce nepřišli o hlavu. Je to nešťastník se špatným zrakem, chorobně opečovávaný matkou, snob, který má za to, že šlechta má absolutní právo povyšovat se nad každého. Parrot (nebo také papoušek) je naopak synem potulného anglického tiskaře, jako dvanáctiletý utíká do Paříže, kde se stává v Olivierově rodině sluhou. A když odjíždí Olivier do Nového světa studovat vězeňský systém, ač si chce ve skutečnosti jen zachránit krk, k pramalé radosti je Parrot vypraven s ním.

Děj cesty je vyprávěn střídavě z perspektivy obou protagonistů jako pikareskní dobrodružství lásky a politiky na pozadí dějin staré vlasti a v perspektivě dobývání nových zemí. Navzdory okolnostem vzniká mezi oběma přátelství.

Kniha Parrot a Olivier v Americe byla v loňském roce v užším výběru na nejvyšší britské literární ocenění Man Booker Prize.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Parrot a Olivier v Americe do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Parrot a Olivier v Americe.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Parrot a Olivier v Americe (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Parrot a Olivier v Americe bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Parrot a Olivier v Americe doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historické romány