Pavel Apoštol - Jeho život a odkaz v kontextu Římské říše

Kód: 2043244

Úplný název:

Pavel Apoštol - Jeho život a odkaz v kontextu Římské říše (Harrill J. Albert): Jeho život a odkaz v kontextu Rímské ríše

Autor a popis:

Harrill J. Albert, Mladá Fronta, 304 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
287 Kč (359 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Sokrates, Alexandr Veliký, Kleopatra, Augustus - nikdo by nepopřel, že každé z těchto jmen patří klíčové postavě klasického starověku. Dá se k nim však přiřadit i svatý Pavel? Na tuto otázku dává odpověď kniha novozákonního vědce J. Alberta Harrilla.
Nejedná se o další z mnoha tradičních biografií prototypu západního náboženského konvertity. Autor namísto toho zásadním způsobem přehodnocuje apoštolův život a dokládá, že jeho vývoj od židovské ke křesťanské identitě představoval postupný proces a nikoli „zlom“, jak se obvykle udává. Nechybí ani vysloveně kontroverzní momenty - zejména když Harrill objasňuje, že Pavel nebyl popraven v Římě a že celý jeho kult se zde vyvinul uměle až ve 4. století. Objevné je rovněž představení postupných pavlovských (dez)interpretací a jejich významné působení v dějinách i současnosti křesťanského myšlení.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Pavel Apoštol - Jeho život a odkaz v kontextu Římské říše do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Pavel Apoštol - Jeho život a odkaz v kontextu Římské říše.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Pavel Apoštol - Jeho život a odkaz v kontextu Římské říše (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Pavel Apoštol - Jeho život a odkaz v kontextu Římské říše bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Pavel Apoštol - Jeho život a odkaz v kontextu Římské říše doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Pavel Apoštol - Jeho život a odkaz v kontextu Římské říše