Pavlína Filipovská - Bylo, nebylo …

Kód: 7229244

Úplný název:

Pavlína Filipovská - Bylo, nebylo … (Chadima Vítek): Bylo, nebylo...

Autor a popis:

Chadima Vítek, Petrklíč, 208 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
202 Kč (289 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Životní i umělecké peripetie Pavlíny Filipovské přináší nová kniha Vítka Chadimy. Jak známo, Pavlína Filipovská není „jenom“ dcerou vynikajícího českého herce a dabéra Františka Filipovského, ale je to také výborná zpěvačka, televizní a filmová herečka, spisovatelka a moderátorka. Právem se stala jednou z prvních hvězd Semaforu, později zářila v divadle Apollo a Rokoko. Pro jednu generaci dětských televizních diváků byla i milou průvodkyní dětských televizních pořadů. Patnáct let v televizi uváděla oblíbený pořad Dostaveníčka, kde jejími partnery byli mimo jiné Miloš Kopecký nebo Jiří Sovák. Dnes hraje divadlo, pracuje v Českém rozhlase, pravidelně vystupuje se svým písničkovým pořadem.
Kniha si všímá nejenom zajímavého životního osudu této zpívající herečky a moderátorky, ale zároveň připomene i vznik divadel malých forem, provede nás i historií slavné etapy televizní zábavy.
Při své práci se setkala s velkým množstvím legend českého divadla a filmu a v knize se tak setkáme s Janem Werichem, Stellou Zázvorkovou, Zdeňkem Podskalským, Natašou Gollovou, Milošem Kopeckým ale třeba i s Karlem Vlachem, Jiřím Štaidlem nebo Karlem Hálou. Jako na milou kolegyni vzpomínají na Pavlínu v knize Karel Gott, Helena Vondráčková, Eva Pilarová, Jiřina Jirásková, Zdeněk Svěrák, Jiří Suchý a mnoho dalších.
V publikaci se poprvé objeví i dosud nikde nezveřejněné vzpomínky na Františka Filipovského. Krátké příběhy odhalí rodinnou pohodu a lásku, kterou si Pavlína Filipovská jako klenot v sobě uchovává celý život .
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Pavlína Filipovská - Bylo, nebylo … do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Pavlína Filipovská - Bylo, nebylo ….
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Pavlína Filipovská - Bylo, nebylo … (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Pavlína Filipovská - Bylo, nebylo … bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Pavlína Filipovská - Bylo, nebylo … doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Pavlína Filipovská - Bylo, nebylo …