Pečovatelství 1.díl - Učebnice pro obor sociální činnost

Kód: 2710131

Úplný název:

Pečovatelství 1.díl - Učebnice pro obor sociální činnost (Mlýnková Jana):

Autor a popis:

Mlýnková Jana, Grada, 260 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Připravujeme
 
Lze objednat po naskladnění zboží, pro sledování použijte funkci Hlídací pes.
Předpokládané datum naskladnění 29.10.2016
 
 
 
 
 
254 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
 

Učebnice pro žáky střední odborné školy sociální obor pečovatelská činnost poskytuje vědomosti a dovednosti potřebné pro zajišťování přímé péče a osobní asistence klientům, pro podporu jejich soběstačnosti a sociální aktivizaci.
Text prvního dílu se zaměřuje na charakteristiku pečovatelství, etiku práce pečovatele a osobnost. Stěžejní částí učebnice jsou potřeby klientů, jejich aktivní vyhledávání a saturace potřeb s ohledem na věkové spektrum a schopnosti klienta. V publikaci jsou popsány postupy, jak zajistit potřeby nemocných v souvislosti se schopnostmi klienta a jeho zvyklostmi.
Druhý, speciální díl předkládá informace, jak pečovat o klienty s určitým handicapem (tělesným, mentálním, duševním), jak pečovat o seniory, klienty s postižením kognitivních funkcí, umírající osoby, o děti. Věnuje se individuální i skupinové péči o klienty v domácím prostředí, ale i v ústavech sociální péče apod. Důraz je kladen na udržení a zvyšování soběstačnosti klienta a jeho aktivizaci. Též si všímá mentální hygieny a odpočinku pečovatele a stresových situací doprovázejících práci pečovatele. Odborná učebnice též seznamuje čtenáře s vedením domácnosti, s pomocí klientům zajistit domácí práce, chod domácnosti, nákupy apod.
Učebnice se může stát i vhodnou pomůckou pro rodinné příslušníky, kteří neumějí pečovat o svého partnera. I pro ně je vhodnou a srozumitelnou pomůckou.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Pečovatelství 1.díl - Učebnice pro obor sociální činnost do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Pečovatelství 1.díl - Učebnice pro obor sociální činnost.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Pečovatelství 1.díl - Učebnice pro obor sociální činnost (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Pečovatelství 1.díl - Učebnice pro obor sociální činnost bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Pečovatelství 1.díl - Učebnice pro obor sociální činnost doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Učebnice pro SŠ

 
Knihkupectví / Učebnice / Učebnice pro SŠ / Pečovatelství 1.díl - Učebnice pro obor sociální činnost