Perinatální neuropsychická morbidita dítěte

Kód: 2462168

Úplný název:

Perinatální neuropsychická morbidita dítěte (Štembera Zdeněk, kol.):

Autor a popis:

Kol., Karolinum, 660 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
369 Kč (470 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Přestože hypotéza o vlivu porodnických komplikací na neuropsychický vývoj dětí byla poprvé vyslovena již před 170 lety, teprve v průběhu 20. století došlo k významnému nárůstu studií věnovaných této problematice. Zájem odborníků byl nejprve zaměřen na snižování vysoké mateřské, kojenecké a perinatální úmrtnosti, od druhé poloviny 20. století se soustřeďuje též na další vývoj dětí s perinatální zátěží, zejména na předčasně narozené děti a asfyktické novorozence. Předkládaná publikace přináší přehled současného stavu výzkumů a klinické praxe i výhledů do dalších let ve vztahu k perinatální neuropsychické morbiditě na pozadí historického vývoje jak v zahraničí, tak v naší republice.
Autoři dávají čtenáři ojedinělou možnost získat systematicky seřazená fakta ohledně vývoje plodu a dítěte i zdravotní péče v porodnictví, perinatologii a dětské psychologii. Kniha je zdrojem důležitých informací, včetně množství literárních odkazů, pro klinické odborníky, výzkumné pracovníky i studenty oborů perinatologie, porodnictví, neonatologie, pediatrie, dětské neurologie a psychologie. Obsahuje též významné informace pro státní orgány, které rozhodují o financování projektů zaměřených na zlepšení zdraví nových generací v ČR. I v mezinárodním měřítku lze těžko nalézt knihu podobného rozsahu a významu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Perinatální neuropsychická morbidita dítěte do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Perinatální neuropsychická morbidita dítěte.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Perinatální neuropsychická morbidita dítěte (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Perinatální neuropsychická morbidita dítěte bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Perinatální neuropsychická morbidita dítěte doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Perinatální neuropsychická morbidita dítěte