Personalizace voleb a demokracie v Latinské Americe

Kód: 7325392

Úplný název:

Personalizace voleb a demokracie v Latinské Americe (Kouba Karel):

Autor a popis:

Kouba Karel, Centrum pro studium demokracie, 168 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
125 Kč (169 Kč)
  / ks  
koupit
 

Jedním z průvodních jevů nestability latinskoamerické politiky je její vysoká personalizace. Cílem této knihy je proto srovnávací analýzou zmapovat politickou personalizaci z hlediska legislativních a prezidentských volebních systémů a dále z hlediska volebního chování a strategií politických elit. Pokouší se hledat odpovědi na tyto otázky: Jaké jsou převládající typy volebních systémů v Latinské Americe a jaké jsou jejich politické příčiny a důsledky? Do jaké míry je současná latinskoamerická politika personalizovaná? Co vysvětluje přijímání personalizovaných volebních systémů? Jaké jsou příčiny personalizovaného volebního chování? Jaký je vztah personalizace volebních pravidel ke kvalitě latinskoamerické demokracie? Kniha nejprve poskytuje deskriptivní přehled latinskoamerických volebních systémů a jejich reforem. Následně prostřednictvím kvalitativních i kvantitativních analýz mnoha datových souborů poskytuje odpovědi na zvolené výzkumné otázky.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Personalizace voleb a demokracie v Latinské Americe do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Personalizace voleb a demokracie v Latinské Americe.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Personalizace voleb a demokracie v Latinské Americe (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Personalizace voleb a demokracie v Latinské Americe bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Personalizace voleb a demokracie v Latinské Americe doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Personalizace voleb a demokracie v Latinské Americe