Pí a jeho život

Kód: 7203570

Úplný název:

Pí a jeho život (Martel Yann):

Autor a popis:

Martel Yann, Argo, 352 stran, jazyk - čeština, 2004

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
221 Kč (298 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Po tragickém ztroskotání japonské nákladní lodi Tsimtsum, převážející bývalého ředitele zoo s rodinou i jeho zvířata z Indie do Kanady, se na rozbouřené hladině Tichého oceánu pohupuje osamělý záchranný člun. Posádka člunu se skládá z hyeny skvrnité, zebry (se zlomenou nohou), samice orangutana Bublinky, dvoumetrákového bengálského tygra – a šestnáctiletého indického chlapce jménem Pí. Kulisy jsou připravené pro jeden z nejpozoruhodnějších anglosaských románů současnosti.

Román Pí a jeho život (Life of Pi, 2001) mladého kanadského spisovatele Yanna Martela (1963) je formativní dílo plné ohromující imaginace. Inteligentní humor, neustálá konfrontace člověka a jeho náboženských vyznání se světem zvířat, mytologický rozměr a působivé poselství románu těší a okouzlují čtenáře na celém světě.

Promyšlená struktura, překvapivý konec a neobvyklá šířka záběru navíc zaručují, že se ke knize budete chtít znovu a znovu vracet. Kniha, ověnčená několika cenami včetně britské Man Booker Prize, byla přeložena do více než čtyřiceti jazyků a v Hollywoodu se již připravuje i její filmové zpracování.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Pí a jeho život do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Pí a jeho život.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Pí a jeho život (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Pí a jeho život bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Pí a jeho život doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Dobrodružství