Pilot Štuky - Válečný deník

Kód: 8705715

Úplný název:

Pilot Štuky - Válečný deník (Rudel Hans-Ulrich): Válecný deník

Autor a popis:

Rudel Hans-Ulrich, Elka Press, 216 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
229 Kč (309 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Rudel byl za druhé světové války německé "štukové eso", ničil nepřátelské obrněnce ze vzduchu. Během své letecké kariéry zničil enormní počet nepřátelského materiálu, včetně 519 sovětských tanků.
Hans-Ulrich Rudel se narodil roku 1916 ve Slezsku. NSDAP se chopila moci v době, když Rudel dospíval, a proto mu byla vštěpována nacistická ideologie již v útlém věku. Roku 1936 se přihlásil k Luftwaffe jako důstojník- čekatel. Po skončení leteckého kurzu, kdy se stal pilotem, požádal o další výcvik ve střemhlavém bombardování, ale byl odmítnut. Namísto toho prodělal kurz průzkumného létání. Proto byl v průběhu tažení do Polska v září roku 1939 pověřen hloubkovými průzkumnými lety. Ve stejné době stále žádal o přihlášení k leteckému výcviku na Ju-87 štuka a nakonec byl v květnu 1940 přijat. Po úspěšném absolvování kurzu byl přeložen k výcvikové základně poblíž Stuttgartu, kde prožil tažení do Francie. Později se zúčastnil části letecké invaze na Krétu v květnu 1941. V rámci příprav operace Barbarossa byla Rudelova skupina přeložena na východní frontu a 23. června 1941 ve 3:00 letěl svůj první bojový let.
23. září 1941 Rudelova skupina zaútočilo na jádro sovětské Baltské flotily u Leningradu. Během útoku Rudel potopil bitevní loď Marat, když svou 1000 kg bombou zasáhl její muniční sklad a prakticky ji tak rozpůlil. Na Vánoce letěl Rudel svou 500. misi a 30. prosince byl dekorován Německým křížem ve zlatě. Poté byl poslán do Grazu, aby učil nové posádky do střemhlavých bombardérů.
Po dlouhé době byl na vlastní žádost přeložen zpět na východní frontu. Rudelova letka byla často posílána, aby útočila na sovětské tankové jednotky. 10. únoru 1943 letěl Hans Rudel svou 1000. misi a stal se pro německou veřejnost národním hrdinou.
Rudel byl rovněž autorem úspěšné taktiky útoků proti tankům a tak jak stupňoval úspěchy, přibývalo mu vyznamenání. 1. ledna 1945 byl vyznamenán Rytířským křížem se zlatými dubovými ratolestmi, meči a diamanty. Tento typ vyznamenání byl speciálně zhotoven jen pro Rudela. V únoru 1945 byl vážně zraněn, pravé stehno bylo roztrženo protileteckým šrapnelem. Dokázal přistát na území ovládaném Němci a byl urychleně převezen do místní polní nemocnice, kde byla jeho pravá noha amputována. Po rekonvalescenci přes těžké zranění stále létal i v posledních dnech války na východní frontě.
Po válce začal pracovat jako podnikatel a v 1948 odjel do Argentiny. Zemřel v Německu roku 1982. Jeho Válečný deník popisuje neuvěřitelnou kariéru vynikajícího pilota, který miloval létání a ničení. V průběhu války prokázal pozoruhodnou sílu, houževnatost, nebojácnost bezpříkladnou odhodlanost a aroganci. Jeho osobní statečnost byla k neuvěření a jeho místo v análech vojenské historie bylo naprosto zaslouženo. Je však důležité připomenout slova amerického vyšetřovatele, který Rudela správně nazval "typickým nacistickým důstojníkem".
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Pilot Štuky - Válečný deník do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Pilot Štuky - Válečný deník .
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Pilot Štuky - Válečný deník (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Pilot Štuky - Válečný deník bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Pilot Štuky - Válečný deník doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Pilot Štuky - Válečný deník